sonsuz sayısıyla işlem yaptırma

Excel Vers. ve Dili
excel
arkadaşlar bir ödev için acele sonsuz sayısına ihtiyacım var bu sonsuz sayısının simgesini excelde nerede bulurum ve işlemlere nasıl sokarım şimdiden teşekkürler..

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Ekle / Simge menüsünden ulaşabilirsiniz..

Excel Vers. ve Dili
excel
verdiğiniz cevap için teşekkürler simge olarak ekliyorum fakat sonsuz sayısı gibi işlem yaptırmak istiyorum işleme girince hata veriyor onu nasıl ayarlayabilirim

İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
arkadaşlar bir ödev için acele sonsuz sayısına ihtiyacım var bu sonsuz sayısının simgesini excelde nerede bulurum ve işlemlere nasıl sokarım şimdiden teşekkürler..
Ne tür bir işlem yaptıracaksınız?

Bilgisayarların En Büyük/En Küçük Kısıtlamalarından kaçınmaları mümkün değildir.

Her bilgisayarın işleyebileceği en büyük ve en küçük sayı bellidir. Sayının saklanacağı belleğin bit sayısı sonsuz olmadığı için, saklanabilecek en büyük veya en küçük sayı da sonsuz olamamaktadır.

Excel'de saklanabilecek en büyük sayı 1,79769313486232E+308 ve en küçük pozitif sayı 2,2250738585072E-308 değeridir.

.

Excel Vers. ve Dili
excel
yurttaş teşekkürler anlatmak istediğini anladım yani excelin sonsuz sayı algılaması ve sonsuz sayıya göre işlem yapması diye bir şey yok