Sorgu formundan başka tabloya veri ekleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
Office 2003 /Tr
Merhabalar !

1. Sorguya dayalı ve sekmeli bir form üzerindeki kayıtların hepsinin aynı alanındaki verileri tek sefede değiştirmek istiyorum.

2. Yine aynı form üzerindeki kayıtlarda bulunan onay kutusu işaretlenen kayıtların hepsinin mevcut veya yeni oluşturulabilecek bir tabloya eklemek istiyorum.

Gerekli açıklamayı içeren örnek çalışma ek' tedir.

Yeni Yılınızı Kutlar, Kolaylıklar Dilerim !

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Açılan kutudaki seçime göre değer atamak için kutunun güncelleştirme sonrasında olayında bu prosedürü kullanınız..:

Kod:
Dim trz As String
trz = Me.Açılan_Kutu13
CurrentDb.Execute "update [sorgu senet] set [GÖR PER ADI] = '" & trz & "'"
Requery
Onay kutusu için düğmede de bunu..:

Kod:
Refresh
CurrentDb.Execute "delete from SENET"
CurrentDb.Execute "insert into SENET ( SIRANO, [TC KİMLİK], [ADI SOYADI], [MÜZ CİNSİ], [GÖR PER ADI], [TESLİM EDİLDİ] )" _
& " select SIRANO, [TC KİMLİK],[ADI SOYADI], [MÜZ CİNSİ], [GÖR PER ADI],[TESLİM EDİLDİ]" _
& " from [MÜZEKKERE KAYIT TABLO] where [TESLİM EDİLDİ] = -1"
Requery

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 /Tr
Sayın Taruz;

İkinci kod bu hali ile daha önceden teslim edilenleride senet tablosuna aktarıyor. Amacım sadece sorguda görüntülenen ve işaretlenen kayıtlara dayalı bir teslim senedi oluşturmak.

Teşekkürler !

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Daha önce teslim edilenler yani senet tablosuna aktarılanlar görüntülenmeyecek mi?

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 /Tr
Evet , daha önceden teslim edilenlerin listeye eklenmemesi gerekiyor. Zaten sorguda da önceden teslim edilenlerin görüntülenmemesi için kriter var.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 /Tr
Sayın Taruz;

Yanlış yönlendirmeyi önlemek için durumu şöyle özetleyeyim. Burdaki amaç, MÜZEKKERE KAYIT TABLO' suna kaydedilen belgeleri gereğini yapmak üzere ilgilisine senetle teslim etmek. Senet oluşturabilmek için, öncelikle kayıt tablosuna yeni eklenen veya teslim edildi olarak işaretlenmemiş kayıtları bir sorgu ile görüntüleyip bu sorgu üzerinde teslim edilmek istenen kayıtları işaretleyip ve teslim alan bilgilerinide ekleyerek bir teslim senedi oluşturmak. Ancak bunu ikinci bir tablo kullanmadan yapmaya çalıştım olmadı. Teslim edildi olarak işaretleyip rapor alınca sorgudaki işaretli ve işaretsiz tüm kayıtları geliyor, keza sorguyu güncelleyincede işaretlenenler güncellenip sorgudan eleniyor ve yine işaretsizler rapora yansıyor. Bu sebeple işaretlenenleri başka bir tabloya aktarmak için senet tablosunu oluşturdum. Sonuç olarak Senet tablosundaki veriler sorgu formu her açıldığında silinecek ve sadece sorguda işaretlenenler aktarılacak. Senet raporunu senet tablosundan çıkarmak istiyorum.

Umarım anlatabilmişimdir. İyi Çalışmalar.!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...