sorguda "0" görmek için ne yapılabilinir.

Değerli Access Dostlarım

Ben iki tabloyu ilişkilendirerek bir sorgu oluşturdum. Bu sorgunun sonucunda tüm borçları ve borcu olmayanları görmek istedim. Fakat "0" borcu olan bir kişi benim sorguma yansımıyor. Ben "0" olanlarıda bu sorguda görmek isiyorum.
Bana bu konuda yardımcı olabilecek bir kişi varmı?

Saygılarımla
Bosskoc

Bu şekilde bir çözüm önermek zor, en azından sql sorgusunu ve/veya tabloları görmek gerekir.

Merhaba tekrar
şunuda ilave etmek istiyorum. ismi geçipte kaydı olmayanlarıda sorguda görme imkanım varmı?

Saygılarımla
bosskoc

bosskoc' Alıntı:
Merhaba tekrar
şunuda ilave etmek istiyorum. ismi geçipte kaydı olmayanlarıda sorguda görme imkanım varmı?

Saygılarımla
bosskoc
yapmak anlatmaktan daha kolay olduğundan yapıp gönderiyorum. saat 03.30 olduğundan kelimeleri toparlamakta zorlanıyorum :uyku: yarım saat gibi bir vaktimi aldı ama sonunda yaptım. istediğin gibi. 0 larıda gösteriyor ismi olmayanlarıda. geliştirmek sana kalmış. yolu bu şekilde..

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Sn Bosskoc;
Sorguyu tasarım modunda açınız ve tablolar arasındaki ilişkiye ve birleştirme özelliklerine giriniz.. Sizin büyük ihtimalle 1. seçenek işaretlidir siz 2 ve 3. seçeneği deneyerek istediğiniz sonucu vereni işaretleyin. Sanırım sorununuz çözülür.. Tabi ben de sorununuzu doğru anlamışsam ;)
İyi Çalışmalar...

Excel Vers. ve Dili
office 2007-mssql 2008 R2
Selam,

Yada birleştirme yi inner join ile yapmışsanız ki bu muhtemel ya iki tablonun tüm verilerinin gelmesi için full outer join ile birleştirin, yada tablonuzun birleştirme durumuna göre left veya right outer join'i kullanın

Kolay gelsin.

BİRLEÞİK SORGU Ã?RNEKLERİNİ İNCELEYİNİZ..
YADA BORÇLERI VEREN SORUGUYU YAZINIZ
ALACAKLARI VEREN SORGUYU YAZINIZ BU İKİ DEYİM ARASINA "UNION" YAZINIZ

ANCAK HER İKİ SORGUDAKİ KOLON BAÞLIKLARI VE SAYILARI AYNI OLMAK DURMUNDADIR.

BU SAYEDE HEM BORÇLER HEM DE ALACAKLAR SORGUSU ÇALIÞIP SONUÇLARI ALT ALTA YAZILIR.
SİZ DE BURADAN TÜM İSTEKLERİNİZE ULAÞABİLİRSİNİZ..