sorguda alt alta olan alanları yan yana getirerek hesap yapmak

iyigünler,
stok giriş-çıkış larını kaydettiğim bir formum var.girişi yada çıkışı yapılan stoklar alt formda stok adı miktarı fiyatı şeklinde kaydediliyor.istedğim bu alt formdan yararlanarak kalan stok miktarını bulmak.çapraz sorguyla alt alta sıralanan giriş çıkış miktarlarını yan yana getirdim ama bir birinden çıkaramadım. birde çapraz sorguda 3 tandeden fazla satır başlığı olamıyor daha fazla bilgi alabileceğim yani fiş no I fiş tipi I carisi I tarihi I stok adı I giriş miktarı I çıkış miktarı I kalan miktar şeklinde bir sorgu nasıl yapabilirim.
teşekkürler

Ekli dosyalar

sayın adnanyurdakul,
örnegi inceledim faydalandımda ama tam istediğim gibi olmadı gönderdiğim örnek üzerinde yardımcı olursanız sevinirim.
kolay gelsin

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın Narce
Örneğinizi inceledim. Örneğinizde stokların girildiği (ne zaman kaçtane özelliliği vb olan tablo) depo giriş tablosu göremedim
Deponuzda kaç tane malzeme olduğunu bilmeden hesap yapmak zor.
Öncelikle Depoya giren malzemenin kayıtlarının tutulduğu bir tablo yapmalısınız.Satış işi de ayrı olmalı. Alttbl diye tanımladığınız tablo sadece ürün açıklaması olabilir.
Bu şekilde düşünüp çalışırsanız yapabileceğinizi tahmin ediyorum.İyi Çalışmalar

sayın adnanyurdakul,
örneğimde stkhrtbl stok larla ilgili burda fişin tipi seçime bağlı şimdilik giriş çıkış var tarihi ve hangi cariye ait oldugu kayıtlı. stkhrtbl la ilişkili birde alt tablo olrak kullandığım stkhralttbl var burdada ürün bilgileri kayıtlı stok kodu adı seri no miktar fiyat. bu iki tabloyu stkhrfrm formunda birleştirdim.burdan kayıt eklediğim de Sorgu 1 deki gibi bir tablo oluşuyor . benim istediğim bu sorgudan giriş miktarını çıkış miktarını bulmak ve bir birinden çıkarıncada kalan stok miktarını bulmak.tablo tasarımında bir yanlışlık mı var acaba ?
kolay gelsin..

Excel Vers. ve Dili
2003
sayın nacre
mesajınızda söylediklerinizi ben yaptıklarınız içinde göremedim. Örnek vereyim. Mesala
EL TERMİNALİ depoya hangi tarihte kaç tane girmiş ve Hangi tarihte kaç tane toplam kime satılmış bu soruya kendin manuel hesap yaparak bana söyleyebilirmisin. Bunu ben yapamadım
iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sayın adnanyurdakul
Örnek dosyada bahsettiğiniz veriler ayrı tablolara kaydedilmiş. Sanırım gözden kaçırmışsınız, sorgu1 çalıştığında hangi malzemeden kaç tane hangi tarihte girildiğini veya çıkıldığını, kiden alındığı ya da satıldığını gösteren veriler dönüyor. Acaba kastettiğiniz bu mu?

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın mehmet demiral Gözden kaçırdığım bir şey tablo ve alanlarında eksiklikler var onun istedikleri bu kayıtlarla yapılamaz iyi çalışmalar

sayın adnanyurdakul,
mehmetdemiral ında belirttiği gibi sorgu1 de bu alanlar var ama tablodaki bilgilere göre eksikti şimdi sorgu2 yi ekledim örneğime bütün alanlar var.sorgu2 den almak istediğim raporu daha iyi anlatmak için excel sayfası oluşturdum bakarsanız sevinirim.
iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003
Satın nacre sorgu iki kademeli önce çapraz sorgu hazırlıyoruz sonra işlem
sorgusu ile sonuca ulaşıyoruz iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
sayın adnanyurdakul,
yardımlarınız için teşekkürler
iyi çalışmalar