Sorguda Çarpma işlemi yardım

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Sevgili arkadaşlar yine sıkıştığım bir konuda sizlerden yardım istiyorum.Sorunu kısaca özetleyecek olursam.Bir sorgum var sorguda Toplam, kur ve genel toplam alanlarım var. Yapmak istediğim şey kur dolu ise toplamla çarp genel toplama yaz.Kur kısmı boş ise toplam kısmını genel toplama yaz.Forumdan şöyle kodlar buldum ama bir işime yaramadı
Genel Toplam: Nz([Toplam]*[Kur];[Toplam]) şeklinde yazdığım istediğim biraz oluyor ama Genel Toplam alanı metin oluyor :kafa: Diğer kod ise
GenelToplam :iif([Kur]is not null;[Toplam]*[kur] or iif([kur] is null;[Toplam])
bu komutu yazıdığımda genel toplam alanlarım -1 oluyor sizce nerde yanlış yapıyorum?

Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Gece yarısı mesaj gönderince bakan olmuş ama cevap yazan olmamış :) Benim sorum daha iyi anlaşılsın diyerek bir örnekte koyuyorum.Yapmak istediğim şey kur alanı doluysa toplamla çarpıp genel toplama yazdırması.Kur alanı boşsa Toplamı aynen genel toplama yazsın.Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Cevap veren pek olmadı ama ben problemimi deneme yanılma yöntemiyle buldum.Yaptığım işlem nekadar doğru bilmiyorum ama istediğim şey oldu.Arkadaşlara bilgi olsun diyede çözümü buraya ekliyorum.

Genel Toplam:iif([kur]is not null;[toplam]*[kur]);iif([kur]is null;[Toplam])

Ben yukarda ; yerine or kullanıyordum o zaman sonuç -1 oluyordu.; yapınca istedğim gibi oldu.