sorguda formül

Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
Arkadaşlar iyi çalışmalar.
Benim bir sorunum var kimlik bilgileri olduğu için dosyayı ekleyemedim. ancak excelde sorunumu anlatmaya çalıştım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
İlgin için teşekkür ederim ama olmadı. Çünkü benim toplam 11 erkek kadın toplamı varken bunlardan 1 tanesi hem kadın hem alkollü idi. sizin formülü yaptığımızda kişi sayısı 35 e çıkıyor. yaya, erkek kadın alkollü olmamasına rağmen varmış gösteriyor.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
formülü düzelttim oldu. ancak ben bu işlemi acceste sorguda yapmak istiyorum. örnek için acces dosyasını yukarıya ekledim. sorgunun adi "Kazazededurumuson3"

Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
EĞER(([Erkek])="";"";EĞER(([SÜRÜCÜ])=0;"";1)) Bu formülü nasıl uygulayabiliriz. yardımlarınızı bekliyorum.

Excel Vers. ve Dili
2007 ingilizce
SELECT [TABURCU DURUMU].TABURCUDURUMU, kazazededurumuson2.Erkek, kazazededurumuson2.Kadın, kazazededurumuson2.Alkollü, kazazededurumuson2.SÜRÜCÜ, kazazededurumuson2.YAYA, kazazededurumuson2.YOLCU, IIf([SÜRÜCÜ]>0 And [Erkek]>0,1,"") AS SÜRÜCÜERKEK, IIf([SÜRÜCÜ]>0 And [Alkollü]>0,1,"") AS SÜRÜCÜKADIN, IIf([SÜRÜCÜ]>0 And [Erkek]>0,1,"") AS SÜRÜCÜALKOLLÜ, IIf([YAYA]>0 And [Erkek]>0,1,"") AS YAYAERKEK, IIf([YAYA]>0 And [Alkollü]>0,1,"") AS YAYAALKOLLÜ, IIf([YOLCU]>0 And [Erkek]>0,1,"") AS YolcuERKEK, IIf([SÜRÜCÜ]>0 And [Kadın]>0,1,"") AS YolcuKADIN, IIf([YOLCU]>0 And [Alkollü]>0,1,"") AS YolcuALKOLLÜ
FROM [TABURCU DURUMU] LEFT JOIN kazazededurumuson2 ON [TABURCU DURUMU].Kimlik = kazazededurumuson2.KAZAZEDENİNDURUMU; şeklinde bir arkadaş sorunumu çözdü. Ancak değerleri metin olarak gördüğü için bir sonraki sorguda toplam alamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.