sorguda left() komutu kullanımı

Excel Vers. ve Dili
excel 2007, türkçe
Öncelikle merhabalar.

netten araştırdığım ve microsoftun kendi verdiği kullanım şekline göre kullanmaya çalıştığımda #hata, veriyor program. olayı şöyle anlatayım.

bir tablodan sorgu yaptırıyorum, mesela 2008 yılının 12. ayının bilgileri. ondan sonra oradak resim numarası mesela 08213.001.01-02.C.1 ben bunu sorguda yeni bir alana sondaki .C.1 i kesip sadece 08213.001.01-02 olarak atamaya çalıştığımda hiç bir işe yaramıyor. kullanım şekli olarak

=left([RESIM NO];15) yapıyorum fakat olmuyor. left tanımlı işlem değil gibi birşeyler söylüyor. len() komutunu falan denediğimde çalışıyor fakat trim, mid, ltrim, left, right, bunların hiçbirini çalıştıramadım. Başka bir yöntemi var mıdır acaba? Ya da bu komutları kullanmak için accesse birşey kurmak falan mı gerekmektedir?

ayrıca bir metin kutusu koyup denetim kısmına =left("deneme";2) yazdığımda da de yi alması gerekirken gene hata vermektedir.

Şimdiden teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın n0sferatu

Herhangi birşey kurmaya gerek yok. Örneğinizi ekleyin, başka bir yerde aksaklık olması gerekiyor.

Excel Vers. ve Dili
excel 2007, türkçe
dosyayı ekte yolluyorum şöyle anlatayım adım adım.

form1 i açıp firma kısmına qatar, tesis kısmına aljabor yazıp dürbünün olduğu aramaya basıp sorguyu çalıştırıyoruz. karşımıza qatar ın aljabor tesisi için çizilmiş resimleri karşımıza çıkıyor. ondan sonra sorgular kısmından TGDKF yi çalıştırdığımıza burada istediğimiz yeni bir sütun olacak ve bu yeni sütun RESİM NO sütunundaki resmin sonundaki mesela resim no 08213.001.02-07.C.0 ise bunu yeni sütuna 08213.001.02-07 olarak atması gerekiyor. Yani bizim ihtiyacımız olmayan kısımı sondaki 4 hane .C.0 yani. ondan sonra bunları bu şekilde atadığında bizim 08213.001.02-07 resminden kaç adet olduğunu bulabileceğiz. Ve bunları kendi içinde gruplandırıp bunlardan revizyon sütunundan en büyük sayıyı çekebilelim. Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın n0sferatu,

Projenizde referans eksikliği vardı.

Microsoft Oficce 1X.0 Object Library referansı eklenince iş çözüldü.

İyi çalışmalar