sorguda sıra numarası

Merhaba,

1- tablodaki otomatik sıra numarasından tamamen bağımsız olarak sorguda 1 den başlayarak artan sıra numarası nasıl verilir?

2- ilişkili tablolardan oluşturulan sorgunun raporuna, ilişkisiz başka bir tablodan veya sorgudan nasıl değer alınabilir?(hata veriyor) :kafa:

Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba :D

1.Aşağıdaki linkte istediğiniz var.

http://www.lebans.com/rownumber.htm

2.Report design view/Report properties/record source u istediğiniz şekilde değiştirip istediğiniz sorgu yada tabloyu seçin sonra istediğiniz alanı raporunuza ekleyebilirsiniz.

iyi çalışmalar

bence sıralayacağın alana otomatik olmayacak ama mesala sıra noya göre sıralayacaksın 01,02,03......gibi numara ver.sıra no artan yaparsan ve diğer kısma ne vericeksen ..bu şekilde yaparsan kolay olur ben böyle kullamıyorum

cevabım bayağı geç oldu ama halen sorumun cevabını bulamadım.
sorunum şu; tabloda otomatik sıra numarasına göre kaydettiğim verileri kritere göre sorguladığımda 10,24,38 gibi sıralıyor ben bu satırların sorguda 1,2,3 diyerek devam etmesini istiyorum yani tablodaki otomatik sıra numarasını almadan sorguda sütun ekleyerek 1,2,3 diye sıralayacak bir kod arıyorum.
Not:forumu altüst ettim ama istediğimi bulamadım yardımlarınızı bekliyorum

eğer sıralamayı sorgu içinde yapmak istiyorsanız sayın jale'nin verdiği linkteki örneği inceleyin; rapor üzerinde sıralama yapacaksanız, rapor üzerinde sıralamanın yazılacağı metin kutusunun özellikler>veri bölümündeki denetim kaynağına =1 yazın geçerli toplam kısmında Grup Üzerinde ve Tümü Üzerinde isteğinize göre birisini seçin

jale hanımın verdiği linkteki dosya üzerinde bayağı uğraştım ama sonunda çözebildim.çözümlü dosyayı ekliyorum yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002-2003 tr
Merhaba, Access de yaptığım bir programı web sitesine gönderdim fakat mdb dosyası orada bir türlü açılamadı kaydetme, silme mümkün olmadı. cevap bekliyorum. teşekkürler

Son düzenleme: