Sorguda yardım lütfen.

Excel Vers. ve Dili
2007
Merhaba arkadaşlar.
İlk olarak sorunum şu. 3 adet alanımız var.
1. alan İşlem Merkezleri
2. alan Cihaz Kodu
3. alan Okunma tarihi

Bu verilerde tekrar mevcut. Örneğin A kodu cihaz 2kere aynı işlem merkezine gitmiş olabilir ama bizim için önemli.

Benim sorunum ise şöle: İşlem Merkezlerinden "Wur_Packout" işlemi görmüş cihazları bulup. Bu Cihazları takip etmek istiyorum. Bunlar 270adet. Sonra bu cihazlara ait diğer İşlem Merkezlerindeki işlem geçmişlerini istiyorum.
Örn: Pack Out olmuş 270 farklı cihaza ait.
Toplam Debug işlemi Sayısı = 190
Debug işlemine gelen farklı cihaz sayısı = 156
Diğer işlem merkezlerinede aynı şekilde ulaşabileceğim

Excellde bunu makro ile çözmüştüm. Fikir vermek açısından anlatabilirim. Tüm cihaz listesi üzerinden bizim cihazları kontrol ediourdu. Eğer bizim cihazları bulursa X yazıyordu. Sonra bu X leri tüm cihaz listesinin yanına bi stunu kopyalıyordum. Süz işlemini X olarak uyguladığımda istediğim cihazlara ulaşıyordum.Fakat iş çığrından çıktı şuanda 500.000 satırlık işlem yapıyorum excelde makronunn bunu yapması 1saatten uzun sürüyor. Bu yüzden Access'e geçtik. Access'in mantığını anlamam rağmen işin içinden çıkamadım. Yardımlarını bekliyorum. Çok teşekkürler.

Ekli dosyalar

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
ofis2003 olarak eklersen bakabilirim...

Excel Vers. ve Dili
2007
Ekledim. Ben bu sürede baya bi ilerledim. Tabi uzun işçilik yapmış olabilirim. Birde benim çalışmamı gönderiyim istersen. Onada bakarsan sevinirim. En son işlemleri hesaplamaya geçicektim. 2sorguyu aynı tabloda göstericek durumu deniyordum. Oldukça yeniyim. Tabi siz kendi yolunuzla bakarsanız bende bişiler öğrenirim.

Ekli dosyalar

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Bak bakalım istedigin böyle birşeymi?

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2007
İlk olarak teşekkür ederim ama malesef deil. Şöyle ekliyim İşlem Merkezini Pack Out seçtikten sonra. Artık amacım Pack Out olmuş bu cihazları incelemek. Bu cihazlar kaçkere Debug gitmiş kaçkere Rework gitmiş gibi. Bunların Toplamı şeklinde.
Koşulumuz Pack_Out olmuş cihazlar için.
1- Tekrarlı Debug Sayısı(aynı cihaz 1den fazla Debug'a gelebilir), Tekrarsız Debug Sayısı (Debug'a gelen farklı cihaz sayısı) = (Örneğin rakamlar doğru; 190 tekrarlı debug, 156tekrarsız Debug)
2- Rework Sayısı (tekrarlı 243, tekrarsız 207) gibi
3- Preparation Sayısı
4- ...
.
9- Pack Out (270 cihaz)
Bunları bulduktan sonrasıda var. Ama sanırım anlatabildim.

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
mywork1 adlı belgede toplamları sorguda yapmışsınız zaten,
bu mywork1 belgeyi siz yapmadınızmı?

Excel Vers. ve Dili
2007
Ben yaptım konuyu açtıksan sonra zaten 1-2gündür uğraşıyordum:). Çözümüme kendim ulaştım sanırım. Ama çok yeniyim siz nasıl yapardınız bilmediğimden. Belki bir tablo ve bir sorgu ile hepsini yapabilirdiniz bilmediğimden. Tecrubenizden yararlanmak istedim. İlginize çok teşekkür ederim.

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Bende sorgu ile yapıp sonra forma almayı uygun görüyorum hep.
prğ. mın hızlı çalışması açısından.