Sorgudan veri aldığında veri yoksa istediğimi yazsın

Excel Vers. ve Dili
Ofis excell 2003 türkçe
Arkadaşlar tablo ve istediğim verileri sorgu vasıtasıyla seçiyorum. Form sayfasında sorgadaki alanı çalıştırıyorum. Mesela konusu sorgusunu, istediğim değer varsa yada nekadar varsa listeliyor. Hatta verilerin gözüktüğü üst tarafa sayıları saydırarak Aradığınız konu ile ilgili 3 tane kayıd bulundu yazdırıyorum. Ama yoksa Aradığınız kayıt bulunamadı gibi uyarı verilsin istiyorum. Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
Excel XP Türkçe
Merhaba,
Ekteki örnekte istediğiniz oldumu bilmiyorum. Siz uyarıyı MsgBox 'a da yazdırabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
Ofis excell 2003 türkçe
Sayın tencerg cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum, yalnız ekte gönderdiğim örnek demek istediğimdi,
Eğer yardımcı olabilirseniz sevinirim. Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Ofis excell 2003 türkçe
Sayın tuncerg teşekkür ediyorum.
Vaktinizi almayacaksa; sorgulandığında veri yoksa kayıt bulunamamıştır dendiği gibi, sayfa güzelliği açasından aşağıda bulunan boş olarak gözüken alanları gizleme imkanı var mı? Yani veri yoksa; veri bulunamamıştır dendiği gibi aşağıda boş olarak gözüken bu alanları gizlemek.
Şimdiden teşekkürler ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
officeXP
Aynı yönde bir soru-->

Buna yakın bir soru aklıma takılmıştı. Ben soracaktım ancak önce bir arama yapayım dedim. Bu konuya rastladım. Yeni bir başlık işgal etmeden bu konu altına yazıyorum. Aslında ben şöylebirşey düşünmüştüm. Raporda veri yoksa veri yok mesajı verdirilebiliyor. Oysa aynı olayı Formda 'da yapılabilse. Form kaynağını sorgudan alıyor, ancak tıkladığımızda veri yoksa form boş olarak geliyor. Form hiç açılmadan mesaj kutusu ile bildirilebilse sanırım daha iyi bir çalışma çıkarılabilir.

Excel Vers. ve Dili
Ofis excell 2003 türkçe
Sayın tuncerg elinize sağlık, sorduğum tüm soruları sabırla cevapladınız. Emeğiniz için teşekkür ediyorum.