Sorgulama

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Ben access'te bir tablo yaptım ve sorgulamada takıldım. Şöyleki aynı sorgulama içinde yaşı 5, 10, 15 olanlar kendi aralarında ilköğretim ortaöğretim ve lise olarak ayrılsınlar bunlarda kendi aralarında ahmet mehmet selami olarak ayrılsınlar bunların raporlarını alırken hepsi kendi arasında grup halinde çıksın istiyorum yardım ederseniz sevinirim

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2002
1- Konu başlığınız forum kurallarına aykırı sanırım.
2- Bu saydıklarınızı basit bir örnek ekleyerek anlatsanız çözüm daha kolay olurdu.
3- sorguda ölçütleri artırabilirsiniz yöntem bu olmalı
4- Rapora gelince gruplama işlemi tabiki yapılabilir ..(Ama örneğizi ekleyin lütfen)

Excel Vers. ve Dili
türkçe
Sn Arkadaşım

Benim konu başlığımın forum kurallarına aykırı olup olmadığı konusunda bir bilgim yok... yalnız benim için önemli olan bir konuda yardım istiyorum. Benim yaptığım bir tabloda bu tablo kreş öğrencileri için tabloda gerekli bilgilerinin yanı sıra öğrencinin yaş grubu babasının mesleği ve görevleri yer alıyor. Ben 3 yaş grubundakileri sorgulama istediğimde veriyor aynı tabloda 3 yaş grubunda yer alan öğrenci velilerinin memur, işci ve serbest olarak alfabetik (işçi, memur ve serbest) olarak sıralanması ve yine aynı tabloda bunlarında kendi aralarında işçi olanların tesisat, boyacı, temizlikci... vb.; memur olanların da kendi aralarında müdür, şef, memur ...vb.; serbest olanlarda kasap, bakkal, manavcı gibi kendi aralarında sıralanmasıni istiyorum. Bunu yapamıyorum. Nasıl yapılacağında dair kod mu yazılması veya kod yazılmadan sorgulama kriterleri mi girilmesi gerektiği konusunda yardım ederseni sevinirim.