sorgulama

form1 ve aynı formda liste sorgu alt formu var
liste1 e sadece süzerek getirdiğim adısoyadı sayısını getirmesini istiyorum.

Me.Liste1.RowSource = "SELECT Count(adısoyadı) FROM (SELECT DISTINCT adısoyadı FROM liste sorgu) " sorgusuyla tüm adı soyadı sayısını veriyor.

Son düzenleme:
sorum anlaşılmadı sanırım. soruyu şu şekilde sorayım.

dcount fonksiyonuyla adısoyadını saydırıyorum. Burada DISTINCT nasıl kullanabilirim.

Me.Metin64 = DCount("[adısoyadı]", "[liste sorgu]")

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın prodigy,

Anladığım kadar bir sorgunun kayıt sayısını almak istiyorsunuz.

Sorguyu SELECT DISTINCT olarak değiştirin.

İyi çalışmalar

Sayın Modalı teşekkür ederim. Ama yapmak istediğim tam bu değil. bir örnek dosya gönderiyorum. burada adı soyadı iki defa yazılmış veriler var. yapmak istediğim adı soyadı ( iki defa yazılmış olanları) bir defa sayarak adı soyadı sayısının tamamını saydırmak istiyordum.
bunuda
Me.Liste74.RowSource = "select count(adısoyadı) from (select DISTINCT (adısoyadı) from liste sorgu)"
yaptım.
sorun şurda :

örnekte ben ilçeyi veya köyü seçtiğimde yanlızca bu ilçedeki veya köydeki isimleri sayması.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Kaynağı bu şekilde oluşturun..:

Kod:
[COLOR=#0600ff]Me[/COLOR].Liste74.RowSource [COLOR=#008000]=[/COLOR] [COLOR=#fb0000]"select count(tckimlik) "[/COLOR] _
[COLOR=#008000]&[/COLOR] [COLOR=#fb0000]" from (select tckimlik from [liste Sorgu] group by tckimlik) as trz"[/COLOR]
Sorguyu kaydedip, listeye değil de metin kutusuna dlookup ile de alabilirsiniz..