sorgulamada aynı isimleri tek olarak gösterebilirmiyim

Excel Vers. ve Dili
excel2003
herkese iyi çalışmalar arkadaşlar benim sorunum sorguda aynı isim varsa bunu tek olarak yazdırmak istiyorum.sorgunun grupla seçeneğini kullanmıyorum.çünkü yanında birkaç tanede isme bağlı veriler var.grupla dediğimde hepsine grupla diyeceğim veya başka türlü sotgulatacağım ama ben sadece ismi gruplamasını istiyorum acaba bunun SQL kodu var mı? şimdiden teşekkür ederim herkese iyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2010
birde çapraz sorgu deneyin çünkü yanında bu isme bağlı alt guruplar olduğu için oşekilde olması mümkün değerleri sütün yada satır olarak ayarlayıp gruplaya bilirsiniz

SQL Kodu aşağıda
SELECT DISTINCT TabloAdı.AlanAdı
FROM TabloAdı;

Excel Vers. ve Dili
excel2003
sayın omerceri ve attila52 ilgilendiğiniz için çok teşekkürler.sayın omerceri yazdığınız SQL kodunu nereye yazacam ve ne şekilde olacak bir örnekle gösterirseniz çok sevinirim.iyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
Örneği gönderseydiniz verdiğimiz cevap daha anlaşılır olurdu ama, sorguda yinelenen değerlerin bir defa görünmesini istiyorsanız bir de sorgu özelliklerinden yineleme hayır seçeneğini deneyiniz.

Excel Vers. ve Dili
excel2003
sayın abkbek dediğiniz özellikler bölümünde yineleme seçeneğini bulamadım.ayrıca örneği göndermemi istemişiniz yaptığım basit bir seçme sorgusu benim istediğim sütun bölümünde aynı isimleri grupla seçeneği gibi tek olarak göstermek.bunun SQL kodunu sayın omerceri göndermiş bunu nereye ve ne şekil yazacağımı öğrenmek istiyorum.yardımcı olduğunuz için çok teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2010
sayın kardeşim sorguyu tasarım modunda aç ve orda SQL Göster seçeneği ni seç tasarım moduna geçiş için kullandığın buton açılır olur ve orada sorgu tasarım çeşitlerini sıralar sonra ise
SELECT DISTINCT TabloAdı.AlanAdı
FROM TabloAdı;

yani
SELECT DISTINCT Çeşme.Çeşmeler
FROM Çeşme;

fakat bu sorgu da işini görmez çünkü senin diğer alanlarını eklediğinde bunun bir özelliği kalmayacaktır.

yani senin tablonun adı çeşme olsun ve alan adında çeşmeler olsun bunun gibi olacak ok

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2010
sorgu çeşidi

2 örnek attım