Sorgulamada Sıra Numarası Verilmesi

Access te yaptığım bir sorguya sıra numarası nasıl verilir diye sormuştum jale hanım cevaplamış bir link vermiş bu linke gittiğimde bir fonksiyon ile karşılaştım ama bunu bu sorguya nasıl ekleyeceğim bilemediğim için yapamadım...

sorunum yaptığım bir sorgu sonucunda bir sütun açıp buraya sıra numarası vermek

örnek olarak gönderdiğim dosyada 01.01.1990 tarihinde işe girenleri sorgu ile seçeceğim ve tc kimlik numarasından önce bir sütun açıp buraya bulunan ilk kayda 1 bulunan ikinci kayda iki nurasanı verecek bir yöntem arıyorum...

yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim....
şimdiden teşekkürler...

edit xxrt:Konu Başlığı değiştirildi.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2021 - Türkçe
istediğiniz buydu yanlış anlamadıysam

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Merhaba :hey:

Ben biraz daha farklı algıladım soruyu.

Ekli Dosya:sorgusira.zip

jale' Alıntı:
Merhaba :hey:

Ben biraz daha farklı algıladım soruyu.

Ekli Dosya:sorgusira.zip
evet jale hanım bende sizin algıladığınız gibi algıladım. sanırım semih arkadaşımızın istediği şeyde buydu. güzel bir yaklaşım. tebrikler

jale,
evet jale hanım aynen istediğim bu idi ... çok teşekkür ederim
birde bu konuda bu kadar bilgi sahibi nasıl oldunuz... bana bir kaynak önerebilirmisiniz...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
İşinize yaradığına sevindim, :D :hihoho: kullanın.

Benim geçen sene hazirana kadar hiç kitabım vs. olmamıştı, meraktan bir tane excel kitabı ve dergiler aldım, onada pek bakamadım doğrusu öyle kütüphanede durup duruyor.
Access konusunda ise hiç kitabım olmadı.Ben accessin helpinden ve çeşitli forumlardan ve newsgrouplardan kendi kendime öğrendim her ikisinide.
Azimle herşey öğrenilir.
Geçenlerde Sn Leventm bir kitap önermişti.Forumda bir arayın isterseniz.

Bu arada teşekkürler Sn Reflection.

İyi Çalışmalar

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Bu arada;
Jale Hanım,
sizin tavşan (avatar) emekliyemi ayrıldı?
Ortalıkta görünmüyor.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Güzel bir bayrak sipariş ettim gelene kadar böyle idare edeceğiz artık. :hiho:

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Güzel bir bayrak sipariş ettim gelene kadar böyle idare edeceğiz artık.
Son günlerde bayrak imalatı yetişmiyormuş, sanırım bu durum sizide etkilemiş. :lol:

Ancak bu avatar da müthiş güzel olmuş. :bravo:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 SP1 Ingilizce
Sevgili moderatörümüz Sn.xxrt gönderdi bu avatarı, kendisine buradan bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum. :dua: :dua: :dua:

Jale Hanım Bu işi tabloda nasıl yapabiliriz.Benim sorunum şu:Bir tabloda bir şahsa ait birden fazla satış var o şahsa ait satışlara 1 den başlayan numaralar vermek istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim

Saygıdeğer İçetiner Allah senden razı olsun.Eskiehir/Sivrihisara yolun düşerse başımın tacısın.çok sağol

Rica ederim.Ben sadece yol gösterdim.Kolay gelsin.Sevgili Jale hanımın ellerine sağlık.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Sn. jale elinize sağlık çok güzel olmuş. forma göndermiş olduğunuz sorgusira dosyasını inceledim. Bu benim de işime yarayacak bir dosya. Yalnız modül olarak oluşturduğunuz Function üzerinde banada bir yardımcı olursanız çok sevinirim. Ekte göndereceğim dosyada yapılması gereken değişiklik şu:
Bir araç üzerinde onarılan malzemenin üzerine seri numarası vurulmakta. Vurulan bu seri numalaralı malzemenin daha önce kaç defa onarılmış olduğunun tespiti maksadıyla bir sorgu oluşturdum ve sizin verdiğiniz örnek sıra numarasının buna çok uygun olduğunu düşündüm ve kendi dosyama uyguladım sıralama işi tamam fakat bu resetleme işinden olsa gerek rakamlar hep değişken oluyor. Bu sorunu çözerseniz benim de işim görülmüş olacak. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
niye sorularınızı özel isimler belirterek soruyorsunuz.. :eek:
başka üyelerin bilgi ve yardımlarına ihtiyacınız yok mu?
zaten jale hanım bu aralar yok forumda :gidiyorum:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Sn. karaayhan gerçekten çok haklısınız. Kusura bakmayın. Tabiki burada ki her form üyelerin yardımına ihtiyacımız var. Ancak formu baştan okuduysanız konu başlığı bana ait değil. Sorulan soruya Sn. jale konu ile ilgili dosya göndererek yardımda bulunmuş. Dosyada ki çalışma benim istediğimle birebir uyuşmasada çok yakındı. Burada kendisinin konuya daha yakın olduğunu düşünmüştüm. Ve ayrıca da bu durumu aynı mesajda belirtmem gerekirdi. Bundan dolayıda herkesten özür diliyorum. :kafa:

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
anlayışından dolayı teşekkür ederim.
maksatım forumu bir bütün olarak kullanarak bir sinerji yaratmak
bundan herkes fayda görecektir eminim..

I Love You Forum... :mutlu:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
evet forum da ki her arkadaşı ayrı ayrı kutlamak isterim "bilgi paylaştıkça çogalır" mantığına katkıda bulunuyorlar. buda gerçekten çok sevindirici bir şey. şahsım adına bu forumdan öğreneceğim çok şeylerin olduğunu biliyorum.