Sorgularda cıkan klasik uyarılar..

Arkadaslar Access e yeni baslayan biri olarak yine size gore basit ama bana gore oldukca zor ve can sıkıcı bir sorunum var.. Accessle yapılmıs bazı programlarda goruyorum ama cogu sifreli oldugu icin kodlarını alamıyorum .. Neyse..
Sorun su bazı sorgularda ( ekleme , güncelleştirme vb..) işlemi gercekleştirmek için tıkladıgımızda karsımıza Accessin klasik uyarı penceresi cıkıyor.. Bu pencereyi işlemin devam etmesi veya iptal edilmesi için özelleştiremezmiyiz.. Örneğin tıkladıktan sonar "İŞLEMİ GERÇEKLEŞTİRMEK İSTEDİĞİNİZDEN EMİN MİSİNİZ?
"EVET" veya " HAYIR" uyarısı verecek bir pencere
Bu tarz birsey olabilir mi ?

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
örnek eklememişiniz ama ben yaptım genel olarak karşıyım bu tür sorulara yani örneksiz....

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sevgili karaayhan.. Ben de dün oturup bununla ilgili bir örnek yapmaya başladım. Sonra da dedim ki: "Allah Allah... Neden ben yapıyorum ki?.. " Ve vazgeçtim örnekten.. Ama sen hazırlamışsın erinmeden. Valla tebrik ederim...

Karaayhan Gercekten size minnet duyuyorum.. Allah razı olsun..
mehmetdemiral arkadasıma da sunu soylemek istiyorum.. Ornek koymak zor bir is degil.. Sadece bir tıklama.. Ama bu projemle ilgili bir kac sorum olmustu ve ornek olarak gondermistim projemi ama cevap yazan arkadaslar projenin biraz uzun ve karısık oldugunu ve inceleyemeyeceklerni soylemislerdi.. Bende boyle bir soru icin ornek koysamda kimsenin ilgilenmeyecegini dusunmustum..
Neyse ..
Yardım edenden de etmeyenden de Allah razı olsun..
Tskler..

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Vallahi ben de aslında örnek oluşturmuştum. Ama sonra farkettim ki oluşturduğum örnekte eylem sorgusu koymamışım. Sonra da ne yalan söyleyeyim tekrar oluşturmaya erindim. Tam hazır bir örnek bulayım derken gördüm ki sevgili karaayhan arkadaşım örnek koymuş. Ben de emek verdim yani bu soru için...:))

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
sayın faosfaos, işinize yaramasına sevindim öncelikle ancak şunu da belirteyim ki örnek eklerken de yazmışım zaten ("genel olarak karşıyım bu tür sorulara yani örneksiz....")
sayın mehmetdemiral'ın yapmak yapmamak konusundaki tutumunda haklı buluyorum. Örnek çok basit bişi ama inanın vakit almasa bile insanı üşendiriyor...
amaç burda soru soran arkadaşları sorularından dolayı eleştirmek yada laf olsun diye örnek istemek değil çok vakti olmuyor insanın bazen bir iki basit soru cevaplayım diyorum direkt şunu nasıl yaparım şeklinde bir boş soru geliyor tarif etsen nafile örnek olsa üzerinde gösterilir ...

Bu arada örnek ekleyen arkadaşlar bazen sorularını istedikleri forma yada rapora yazıyorlar bu çok daha güzel oluyor lütfen böyle devam edelim.....

Umarım ne demek istediğimi ve ne demek istemediğimi anlatabilmişimdir.

Saygı ve sevgiyle kalın ....

iyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
Access 2003
Sana tüm kalbimle katılıyorum sevgili karaayhan.. Tüm sözlerinle duygularımı aynen ifade etmişsin. Teşekkürler..