soru takip programı

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
merhabalar

üniversite hazırlık sürecindeki öğrencilerin kullanabilecekleri bir program ile uğraşıyorum. aslında bu programı excelbelgesi olarak uygulayabiliyorum fakat benim arzum bunu access haline dönüştürmek ve daha kullanışlı hale getirmek.

kısıtlı bilgimle bir noktaya kadar geldim fakat gerisini getiremiyorum. ekte de görüleceği gibi formun açılışına form süzgecini uygula şeklinde bir makro koydum bu makro 1. alt formda çalışıyor ama 2. altformda form süzgeci uygulanmıyor. bu sorunu nasıl aşabilirim?

bu konuda yardım ederseniz sevinirim.

eklerin birisi oluşturmak istediğim formun excel şeklinin fotoğrafı. diğeri program taslağı.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
yardımmm

arkadaşlar yardımcı olabilecek kimse yok mu

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
güncel

yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

sorum çok mu zor çok mu basit anlayamadım.

Excel Vers. ve Dili
2003
Sayın Devrimm
Size bir taslak hazırladım bira kayıt girdikten sonra çapraz query ile istediğiniz sonuçları alabileceğiz.Kayıt girin tekrar görüşelim iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
saolun ama

sayın adnanyurdakul cevabınız için çok teşekkiür ederim yaptığınız formatın tablolardaki satır yükünü azalttığının farkındayım (benim tablolarım çok satırlı idi) yalnız bu yola gitmemin bazı sebepleri vardı.

öncelikle hedef soruı sayılarını ben belirliyorum. öğrenciye ödev olarak veriyorum öğrenci ise çözdüğü soruları not ederek geri getiriyor. bu nedenle öğrenciye çıktı olarak benim daha önce fotoğrafını eklediğim şekilde bir belge vermem gerekiyor.

ayrıca öğrenci bir günde 5-6 farklı dersten soru çözebilmekte bir de buna öğrencinin sayısal veya sözel olmasından kaynaklanan ders farklarını eklediğimizde ben çözüm olarak tabloda her ihtimali bulundurmak şeklinde bir yol izlemiştim.

bu nedenle kullandığım excel belgesinin aynısı bir access formu oluşturmaya çalıştım. burda da karşıma alt formlarda 1 den fazla form süzgeci uygulanmaması sorunu çıktı.

excel olarak kullanmakta bir sıkıntı yok şimdilik ama ben öğrenci ile ilgili arşiv tutmak istediğim için programı access e aktarmak istemiştim.

bu çerçevede düşünerek değerlendirdiğinizde öneriniz ne olur acaba.

kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
2003
veritabanında sizin yaptığınız gibi bir işlemin yapılması uygun değil. Hazırladığım taban sizin söylediklerinize cevap verecek şekilde tasarlandı. Kayıt girdikten sonra ki hedefi de soru miktarınıda neyi istiyorsanız dilediğiniz şekilde girme imkanı var. Veritabanına kayıt girildikten sonra bitmemiş olan bu programa bir tane rapor hazırlacağım bu rapor örnekteki gibi olacak. parametre değerlerini form üzerinden alacak yada istediğiniz yöntem varsa o şekilde alacak. Eğer bunlardan farklı bir şey düşünüyorsanız açıkça belirtmelisiniz iyi çalışmalar