SQL cümlesini VBA ya çevirirken karşılaşılan sorun

Selam arkadaşlar,
sql sorgulama dilini visual'a çeviren access dosyanızı kullanarak SQL sorgusunu koda çevirdim. Ancak bunu form üzerinde kullanmayı başaramadım.
Ekte göndermiş olduğum dosyada form 1 üzerinde tarih seçimi yapıyoruz ve form 2 açılıyor. Benim yapmak istediğim form 2 açıldığında
M2 metin kutusu içerisine tarihe göre sorgu yapıp bu değeri toplam olarak yazdırması.
Form 2 nin kod sayfasına bakarsanız yapmak istediğimi belki anlatabilmiş olurum.
Sorguları kullanarak bu işlemi yapıyorum ama bunu sorgu kullanmadan SQL ile yaptırmak istiyorum.
Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın gokhankocabas,

Uygulamanızda bir sürü hata var:

Öncelikle sorguyu yapmışsınız güzel. Ama Form1 üstünde M1 nesnesi yok ki. Açılan kutu var. Sonra siz Sorguda bile toplamı alamamışsınız ki ikinci forma günün toplamı gelsin. Sonra benim uygulama SQL cümlesini oluşturuyor. VB de tarih alanları (sayı ve metin alanları da) özel işaretler arasında eklenir SQL cümlelerine.

Sonra ADODB bağlantısıyla bu SQL cümlesini çalıştırıp sonucu alıp Form2 deki alana eşitlemeniz gerekir.

Bir de şu SQL cümlesini bir sorguya ekleyip deneyin istediğiniz sanırım bu . Bu günlük toplam alıyor.

Kod:
SELECT Tablo1.tarih, Sum(Tablo1.miktar) AS Toplamiktar
FROM Tablo1
GROUP BY Tablo1.tarih
HAVING (((Tablo1.tarih)=[Formlar]![Form1]![Açılan Kutu4]));
Yani anlayacağınız gideceğiniz baya bir yol var.

İyi çalışmalar:)