SQL ve DLookUp?

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-03-2022
Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim, bir noktaya geldim ve takıldım.

Dim Hat As Variant
Hat = DLookup("HatAdi", "Malzemeler", "MalzemeAdi='" & Forms!Malzeme_Girisi!MalzemeAdi & "'")
MsgBox Hat
DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL "INSERT INTO Malzeme_Giris ( Cesit, MalzemeAdi,Miktar,Tedarikci,GirisTarihi,Aciklama,HatAdi) SELECT [Forms]![Malzeme_Girisi]![MalzemeCesit] AS Cesit, [Forms]![Malzeme_Girisi]![MalzemeAdi] AS MalzemeAdi,[Forms]![Malzeme_Girisi]![Miktar] AS Miktar,[Forms]![Malzeme_Girisi]![Tedarikçi] AS Tedarikci,[Forms]![Malzeme_Girisi]![Giriş Tarihi] AS GirisTarihi,[Forms]![Malzeme_Girisi]![Metin34] AS Aciklama, Hat AS HatAdi;", -1

msgbox tan gelen sonuç doğru fakat tabloya yazdırmak için "Hat AS HatAdi" kısmı gelince burada hat kısmını program görmüyor. Formu çalıştırdığım zaman "Hat" için parametre değerini girmemi istiyor. Yani bir üstteki hat değerini almıyor. Eklemem gereken birşeymi var? Yardımlarınızı bekliyorum..

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın mith,

Sanırım siz açık bir formda bir önceki kayıtla ilgili bir bilgi çağırıyorsunuz, tabi bence bu mümkün değil. Çağıracağınız bilgiyi bilginin kayıtlı olduğu tablodan çağırırsanız probleminiz çözülür gibi geliyor.

Bir de eğer bilgi çağrılan formun açık olması gerekiyor çağırma sırasında. Eğer açık değilse yine aynı şekilde parametre çağırır. :)

Yine de afaki oluyor bu cevaplar. LÜTFEN ÖRNEK EKLEYİNİZ :kafa: