stok değerleme

Excel Vers. ve Dili
2016 excel türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
28.12.2020
Merhabalar,

Hareketli ağırlıklı ortalama maliyet yöntemine göre stok değerlemesine ilişkin excel formülü nasıl yazılmalıdır. Yardımcı olabilirmisiniz.

Teşekkürler...

örneğin,

hareketli ağırlıklı ortalama maliyet yönteminin prensibi şu şekildedir. her giren malzeme ile stok birim maliyeti değişmektedir.

giriş 9.430 giriş fiyatı

Son düzenleme:

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba

sorularınızı örnek dosya ile destekleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
2016 excel türkçe
28.12.2020
Merhabalar,

daha yeni üye olduğum için dosya eklemeyi bilmiyordum. ekledim şimdi dosyayı yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler...

yardımcı olmak adına;

hareketli ağırlıklı ortalama maliyet yönteminin prensibi şu şekildedir. her giren malzeme de birim maliyet değişmektedir. en sonunda kalan miktarlar dönem içerisinde oluşan birim maliyeti çarpıp dönem sonu tutarı bulmak istiyorum.

iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2016 excel türkçe
28.12.2020
yardımcı olabilecek kimse yok mu

Excel Vers. ve Dili
2016 excel türkçe
28.12.2020
göndermiş olduğum soruya ilişkin bir fikri yada yardımcı olabilecek yok mu acaba

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 TR
Merhabalar,

Sayın virtue aramıza hoş geldiniz.

Sizin yapmış olduğunuz açıklama yeterli olmadığından cevap alamıyorsunuz.

"formül yazılması gereken sütun"-yazmışsınız ama nereye göre o rakamlar hesaplanacak açıklama yok.Tekrar gözden geçirin ve anlaşılır şekilde açıklama yapınız.

İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2016 excel türkçe
28.12.2020
veri alma

merhaba,

iki konuda yardımınıza ihtiyacım olacaktı. ilki ekte yer alan bir excelden diğerine veri aktarımı yapmak istiyorum ama formül kuramadım. "satış rakamları" dosyasına girmiş olduğum verileri "şirket detayları" excelinde ayrı ayrı getirmesini istiyorum. örneğin a şirketine yapılan bir satışı "satış rakamları" exceline yazdığımda "şirket detayları" excelinde de ayrı ayrı sheetlerde görülmesini istiyorum.(satış rakamları olan excelde veriler toplu girilip daha sonra şirket detaylarında ayrıştırmak istiyorum) ve

diğeri ise şirket detayları excelinde özet tablo sheetinde her şirketin ayrı ayrı isimlerinin görünerek toplam bakiyesinin görülmesini istiyorum. umarım çok şey istememişimdir.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Sn.virtue,
Ekli dosyada basit bir çalışma ekledim.
İnceleyiniz, istediklerinize uygunsa kullanabilirsiniz.
Küçük bir macro uygulaması vardır.

Farklı ve başka çözümler de bulunabilir, alternatif olması amacıyla hazırladım.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2016 excel türkçe
28.12.2020
çok teşekkür ederim Sn. Turist ilginize ve yardımınıza, bilmeyince işte sizin için küçük olan bir şey benim için çok karışık oluyor.

saygılar

Excel Vers. ve Dili
2016 excel türkçe
28.12.2020
merhaba,

bir konu hakkında yardımınıza ihtiyacım olacaktı. olması mümkün mü bilmiyorum ama,kalıp maliyeti - çalışma excelinde yer alan Firma ünvanı kısmına bir şirketin ünvanını yazdığımda şirket detayları excelinde ayrı bir sheet açarak oraya o şirket ismi gelebilir mi (macro yada formülle)? (kalıp maliyeti exceline her farklı bir şirket ünvanı girdiğimde şirket detayları excelinde ayrı bir sheet açılarak aktarılması mümkün mü)

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2016 excel türkçe
28.12.2020
konu ile ilgili olarak yardımcı olabilirmisiniz. şirket detayları excelı yuklenmıyor bu nedenle onu herhangi bir excel olarak düşünebilirsiniz

Excel Vers. ve Dili
2016 excel türkçe
28.12.2020
yardımcı olabilecek kimse yok mu acaba ?

Excel Vers. ve Dili
2016 excel türkçe
28.12.2020
rica

merhaba,

2 ricam olacaktı,

ilki; excelde,Firma ünvanı sheetinde yer alan firma ünvanlarını (bazıları tekrarlanıyor) özete yazmasını istiyorum ancak tek kıstasım tekrarlanıyorsa firma ünvanları özete almasın

ikincisi; yukarıdaki işlem gerçekleştikten sonra köprü ile diğer detaylarda yer alan firmalara köprü atması. örneğin özette erdem e tıkladığımda erdemin sayfasına gitmesi

yardımlarınız için teşekkürler

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2016 excel türkçe
28.12.2020
yardım edebilirmisiniz

teşekkürler