stok işlemi

excelde stok durumu nasıl oluşturulabilirim yani farkli bir sayfada devamlı karışık girdiğim malzemelri bir tane sayfada oluşturacağım ürün kartında devamlı o bulacak ve güncelleştirecek

G

Guest

Misafir
Merhaba m ercan

farkılı sayfadaki dağınık olarak girilmiş bir isimi başka bir sayfada tek isim altında toplamanın formul
ilk olarak veri dosyasındaki isimleri görmek isteyeceğiniz sayfaya isimleri düzenli olarak yazın
daha sonra

=sumif("veri dosyasındaki stok isimlerinin bulunduğu stun";"yeni sayfadaki istenen stok";"veri sayfasındaki stoka girilen değerlerin bulunduğu sayfa")

Yukarıdaki formulu içeriklerine göre doldurun.Veri dosyasındaki stok girişlerinin girilen isimlere göre diğer dosyada toplanmış olduğunu göreceksiniz

Ã?rnek

=SUMIF(Sheet1!A1:A30;Sheet2!A1;Sheet1!B1:B30)

Ã?rnek formul açıklaması
Formul içindeki birinci noktalı virgüle kadar olan alan sürekli girilen isimlerin bulunduğu sutun alanı
birinci noktalı virgülden ikinci noktalı virgüle kadar olan alanda toplanan verinin ismi
ikinci noktalıvirgülden sonraki ve son alan olan kısım ise toplanmasını istediğiniz alan

başaramadım

Türker kardeş cevap için çok teşekkürler ama başaramadım yapmak istediğimi eğer mümkün ise bir excel sayfasında bir tane örnek hazırlasan maile yollasan saygılar teşekkür ederim

G

Guest

Misafir
Merhaba m ercan

İstemiş olduğun istek forum prensibimize aykırıdır biz burada insanlara bilmedikleri konularda onlara ışık tutarak yeni şeyler öğretmeye çalışıyoruz amacımız insanlara birşeyler hazırlamak değil

:( Aşağıdaki link duyurular bölümünden site kuralları ile ilgili bir link
Hatırlatmak için size gönderiyorum.Biraz incelerseniz sevinirim

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=2

kusura bakma

maksadımı fazla aştım ama verdiğin formulü yazıyorum farklı bir pencere açılıyor

G

Guest

Misafir
yukarıdaki verdiğim formullerde mavi olan sadece örnektir.kırmızı ve yeşil olan formulu uygula burda da kırmızı karekterleri aynı yeşillerse sizden istenenlerdir yeşil karakterlerle yazılanları uygularsanız eminim formul çalışacaktır.
Teşekkurler