stok kodu eslemesi

Degerli Excel eksperleri,
Ekte dosyada 2 adet cözüm bulamadigim problemimi belirttim. Asil problemim almanca exel'de kaynaklaniyor diyebilirim. Problemime bir cözüm bulursaniz cok minnettar olacagim. Saygilar ve iyi bayramlar dilerim hepinize..

Almanyadan sevgiler
Anil

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
aniluy, herseyden once ıyı bayramlar aramıza hosgeldın su anda bende bayram zıyaretındeyım sana kısace vllokup yada turkce adıyla duseyara formulunuacıklamaya calısacagım emınımkısenın cok ısıne yarayacaktır..

formul : =DÜÞEYARA(ARADIGIN DEGER ; ARANANYER ; VERININ BULUNDUGU SUTRUNUN SAYISI ; 0 )

bu formul sayesınde ıkı ayrı tabloyu karsılastırıp 1 degerın dıger tablodakı karsılıgını bulabılırsın.

Not : verdıgın ornegı ınceleyemedım burdakı bılgısayarda excel yok ıdare edın benı ok ?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Birinci sorunuz için tablonuzda örnek bir formül oluşturdum. Umarım işinizi görür.

İkinci sorunuzda belirttiğiniz şekilde olan verilerinizin yanındaki sütunda başka veriler varsa araya boş bir sütun ekleyin aksi takdirde yandaki sütundaki bütün verileriniz silinir. Belirttiğiniz şekildeki bütün verilerinizi seçin daha sonra
Veri Menüsünden > Metni Sütunlara Dönüştür seçeneğini seçin. Sabit Genişlik seçeneğini seçtikten sonra ileri deyip ayırmak istediğiniz veriler arasına tıklayarak ayraç koyun ve son tuşuna basın. İstediğiniz gerçekleşecektir.

İyi bayramlar. :hey:

arkadaslar cok tesekkür ederim, kusur bakmayin tesekkürde gec kaldim..