stok takibi ile ilgili tablo yardım lütfen

Excel Vers. ve Dili
office 2007 tr
arkadaşlar gerekli bilgi uzun olduğu için çalışma kitabında sayfa1 in içerisine yazdım yardım ederseniz mmnun olurum. kolay gelsin

danersin edit : Soruyu mesajınızada yazarsanız fikri olan, olmayan herkes dosyanızı indirmek zorunda kalmaz.

İSTENİLEN : Arkadaşlar meraba benim isteğim bu sayfada ki stoklar sabit kalmak kaydıyla diğer sayfalarda yaptığım stok hareketlerinde ilgili stoktan düşmesi. Bunun için çalışma kitabının yardım menüsünün yanına bi menü daha eklenmesi(menünün adı müşteri giriş olabilir) ve bu menünün her tıklandığında müşterinin adını ve soyadını kaydedebileceğim bi pencere açılması tamam dediğimde ise bu müşteriye bi sayfa açması ve stok hareketinin buradan yapılması buradan yaptığım stok hareketlerinin stok sayfasındaki ilgili stoktan düşülmesi (sayfa 2 de buna örnek var) ayrıca stok girişi adlı bi sayfanın daha oluşturulup işletmeye yeni giren stokların buradan giriş yapılarak stok sayfasındaki değerinin arttırılmasI. Her açılan müşteri sayfasında stok adının yazılacağı sütunun köşesine stoktaki yazılı malzemelerinin adlarının bulunduğu bi liste koyulması. NOT:BU SAYFADAKİ STOK MİKTARI 400 KALEM VE ÜZERİNDE OLABİLİR BEN FAZLA YER KAPLAMASIN DİYE SADECE 50 CİVARINDA YAZDIM

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
ekte basit bir yapı var işini görür herhelde , yalnız bu tür stok işlemlerini access te yaparsan adaha iyi olur ayrıca ürünleri kodlaman faydalı olur..

Bu tip sorularda yardımcı olur diye hazırladığım bir çalışma var incelerseniz faydası olur sanırım.

Excel Vers. ve Dili
office 2007 tr
arkadaşlar ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim sanırım selection kardeşin eki işime yarayacak kolay gelsin.
ayrıca ersin bey uyarınızı dikkate alacağım ama sizinde gördüğünüz gibi soru çok uzundu kusura bakmayın