Stok ve Üretim Sipariş

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
Sevgili arkadaşlar,
Ekte çalışmaya başladığım bir üretim takip benzeri uygulama var, burada istenen üretilecek ürün = kullanılacak hammadde bunu stok isimli sayfada görebilirsiniz, üretim için gereken sipariş geldiğinde sipariş ekranının açılması sağlanıyor burada cariyi ve ürünü seçtirerek diğer bilgileri bradan okutmasını (Cari için seçim butonu var, Sipariş isteği için ürün kodu girilmesi istenecek) ve en son üretim reçetesinin oluşturularak stok miktarından düşmesini hedefliyoruz, eğer birde üretim reçetesini kağıda dökebilirsek ne mutlu bana. Eğer istenirse her girilen sipariş için yeni bir çalışma kitabı oluşturulup orada tutulması sağlanabilir, böylelikle dosyanın şişmeside engellenebilir. Umarım inceleme ve bana yardım edebilme şansınız olur şimdiden herkese teşekkürler...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn hyilmaz076

Dosyanıza baktımda güzel bir çalışma olacağa benziyor. Fakat kurmaya çalıştığınız sistemin mantığını anlamak için bile, çok vakit ayırmak gerekir. Bu sebeple size önerim şöyle olacak, sorularınızı parçalara ayırın, ve sırasıyla daha basit örnek dosyalar ekleyerek sorun (mevcut dosyanız üzerindende her seferinde tek bir soru olacak şekildede olabilir), sonra aldığınız cevapları kendi ana formunuza aktarırsınız. Bu şekilde size yardımcı olmak çok daha kolay olacaktır.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
leventm' Alıntı:
Sn hyilmaz076

Dosyanıza baktımda güzel bir çalışma olacağa benziyor. Fakat kurmaya çalıştığınız sistemin mantığını anlamak için bile, çok vakit ayırmak gerekir. Bu sebeple size önerim şöyle olacak, sorularınızı parçalara ayırın, ve sırasıyla daha basit örnek dosyalar ekleyerek sorun (mevcut dosyanız üzerindende her seferinde tek bir soru olacak şekildede olabilir), sonra aldığınız cevapları kendi ana formunuza aktarırsınız. Bu şekilde size yardımcı olmak çok daha kolay olacaktır.
Sevgili leventm,

İlgin için teşekkür ederim, yorumun içinde sağol, dediklerini uygulayacağım, şimdilik kolay gelsin