STOK YARDIM

ARKADAŞLAR BEN ET FİTMASINDA ÇALIŞIYORUM BAĞLANTILI FİRMALARIN STOĞUNU TUTUYORUM BU STOKLAR AZ KALDIĞIN BANA UYARI VARACEK BİR FORMÜL VARMIDIR

MESALA 100 KG KALDIĞIN DA YADA 100 KG NİN ALTINA GEÇİNCE BAN UYARI VERECEK BİR FORMÜL ARIYORUM

YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM. :dua: :dua:

Sayın ex memo secde ettiğine göre allah tan yardım diliyosun, allah tan yardım istemen için excell sayfasına yazı yazmanıza hiç gerek yok

murtili71' Alıntı:
Sayın ex memo secde ettiğine göre allah tan yardım diliyosun, allah tan yardım istemen için excell sayfasına yazı yazmanıza hiç gerek yok
sayın murtili71, ex memo'nun secde eden adamlar figürüne kızma gerekçenizi tam anlayamadım: insanlardan yardım isterken böyle bir ibarenin yanlış olmasından dolayımı -ki böyleyse katılıyorum- yoksa, Allah'a secde edilmesine mi???

sayın ex memo; sanırım Biçim>Koşullu Beçimlendirme (mesela burada hücre belirli değeri geçince farklı renk aldırabilirsiniz) veya Veri>Doğrulama>Tüm sayıyı kullanarak istediğiniz uyarının gelmesini sağlayabilirsiniz.

sayın murtili71, ex memo'nun secde eden adamlar figürüne kızma gerekçenizi tam anlayamadım: insanlardan yardım isterken böyle bir ibarenin yanlış olmasından dolayımı -ki böyleyse katılıyorum- yoksa, Allah'a secde edilmesine mi???

sayın ex memo; sanırım Biçim>Koşullu Beçimlendirme (mesela burada hücre belirli değeri geçince farklı renk aldırabilirsiniz) veya Veri>Doğrulama>Tüm sayıyı kullanarak istediğiniz uyarının gelmesini sağlayabilirsiniz.
sayın masya tabi ki rabine secde edene bizim diyecek sözümüz yoktur sadece kuluna secde edenleri uyarmak isterim. ayrıca verdiğiniz bilgi benimde işime yarayacak teşekkür derim

stok adetlerinin bulunduğu sutunu işaretle BİÇİM menüsüne gir ordan KOŞULLU BİÇİMLENDİRME bölümünü seç. açılan pencere üzerinde HücreDeğeri seçili olacak,
küçük ya da eşit ibaresini seç, daha sora en soldaki kutunun yanındaki kırmızı butona tıkla excel sayfası üzerinde stok miktarının yanındaki kutuyu mause ile işaretle ( Örnek stok adetleri D2 hücresinde E2 hücresine ikaz vermesini istediğin sayıyı gir.). tekrar kırmızı butona tıkla biçim butonuna tıkla kırmızı rengi seç sonra TAMAM butonuna tıkla. şimdi E2 hücresinde 50yazdıysan stoklarında yani D2 hücresi 50 nin altına düştüğünde hücre kırmızı olacaktır.umarım anlatabildim kolay gelsin

emre şahin bey, en sol daki kutunun yanındaki kırmızı butonu göremedim ben?nerde bu buton yardımcı olursanız sevinirim