Su Endeks Hesabı

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Su Endeks hesaplaması için bir tablo yaptım, ancak bazı hesaplarında takıldım. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Tablo şöyle ;

Abone Tipi----İlk Endeks---Son Endeks--Harcanan M3---Birim Fiyat----Tutar
----------------------------------------------------------------1,20-----------60 TL
-Konut---------100-----------500-----------400--------------2,10----------105 TL
----------------------------------------------------------------2,60----------780 TL

Fiyatlar 3 kademeli bazı abone tiplerinde ;
--------------------------------------------0 - 50 m3 kadar 1,20 krş
--------------------------------------------51 - 100 m3 kadar 2,10 krş
--------------------------------------------101 - 99999 m3 kadar 2,60 krş

Hesaplamayı abone tipine göre yapabilmeliyiz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum..

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Türkçe
forumda yeniyim, muhtemel dosya eklemesi yapamıyorum, altın üyelik işlerinden dolayı sanırım.

vardar07

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Türkçe
Dosyanızı Buradan indirip denermisiniz. Ayrıca dosyalarınızı bu siteye yükleyebilirsiniz sizin yükleme yaptığınız site harici yüklemeler yapıyor. Dosyalarınızı jpeg olarak değil içinde veri ve açıklamalar yazılmış olsun.

Not:Konu başlığındaki Acil yardım kısmını kaldırınız. Aksi taktirde konu çöpe taşınır.

Başlığı düzeltmek için Mesajınızın sağ altında düzelt yazısına tıklayıp açılan düzeltme penceresindeki gelişmiş mod tıklanır,yine açılan pencerenin üst kısmından(Başlık kutucuğunda) düzeltme yapılarak kaydet tuşu ile işlem bitirilir.

Son düzenleme:

vardar07

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
Türkçe
Ekteki dosyayı İncelermisiniz. KurumTipleri sayfasında yardımcı sütunlar kullanılmıştır.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe
Çok teşekkür ederim bu kadar formül işimi görür..