Sürücüyü nasıl yükleyeceğim?

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Değerli Dostlar,

Windows 10 Home Single Language 64 bit kullanıyorum. Son güncellemeleri yükledikten sonra laptopta sorunlar yaşadım. Format sonrasında, Driver Booster 8 pro yazılımı ile sürücüleri güncelledim. Aşağıdaki sürücü, internet download manager ile yüklendi.

Aygıt yönetici ile indirilen sürücünün resimlerini aşağıya ekledim. indirilen sürücüyü nereye ve nasıl yükleyeceğimi, böyle bir durumla ilk kez karşılaştığım için bilemiyorum.

Sizlerin düşünce ve görüşlerinizi öğrenmek istiyorum.

Saygılar,

Selim

Ekli dosyalar

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba Selim Bey,
Aygıt Yöneticinize baktığımızda sorunlu yada yüklenmeyen bir sürücü görünmüyor,

Kart okuyucunuz çalışıyor mu kontrol edebilir misiniz?
Kart okuyucunuz çalışmıyor ise Yükleme ile ilgili yönlendirmede bulunabiliriz.

İyi çalışmalar.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Sn. Netzone,

Bu konuda hiç bilgim yok üstadım. Çalışıp çalışmadığını öğrenmek için ne yapacağımı ve gerekiyorsa nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum. Satın aldığım Driver Booster 8 Pro "bana sürekli olarak bir sürücünüz güncel değil" güncelleyin mesajını vermektedir.

İlginiz için çok teşekkürler, gönül dostum. Sağlığınıza duacıyım.

Size de iyi çalışmalar.

Sevgi ve saygılar.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
O programı neden kullanıyorsunuz ya da neden ihtiyaç duydunuz bilmiyorum ama bilgisayarınız Sayın netzone'un belirttiği gibi sürücü açısından sorunsuz görünüyor. Eğer sorun olsaydı ilk görüntüde sorunlu sürücüler olduğu gösterilirdi.

O programı dikkate almayın bence.

Sürücü bulmakla ilgili de öncelikle bilgisayarınızın üreticisinin sitesinden sürücüleri bulup indirmeye çalışın. Eğer bu şekilde sonuç alamıyorsanız sürücüsünü bulmak istediğiniz bileşenin özelliklerini açın ve ayrıntılar kısmında Donanım kimlikleri özelliğini bulun. Altta listelenen kodu kopyalayıp internette aratın, çok yüksek ihtimalle sürücüyü bulursunuz.

229253
229252

Excel Vers. ve Dili
Excel 2016 Türkçe
Merhaba
Resmi görüntüleyemedim, ama kendi düşüncelerimi yazmak isterim

Driver yükleyen yazılımları ya hiç kullanmam, ya da en son olarak kullanırım.

Sürücüleri, laptopun anakart cdsi ya da gerekli parçanın (varsa) sürücü cdsi ile yüklerim.
Eğer böyle cdler yok ise ihtiyaç olan sürücüleri kendi sitesinden indirmeye çalışırım

Sürücüleri güncellemek her zaman faydalı olmayabilir, güncel windows ile uyumlu olmayabilir, eğer sürücüleri güncellemek için çok geçerli bir sebebim yoksa (yani bilgisayarım sorunsuz çalışıyorsa) sürücü güncelleştirmeyi tercih etmem.

Eğer eski sürücüleri tekrar yükleyemiyorsam, ya da yüklememe rağmen işin içinden çıkamıyorsam mutlaka windows’u yeniden kurar, eski sürücüleri ondan sonra yüklerim.

Cengiz Demir

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 TR (32 Bit)
05-04-2025
Merhabalar, zip dosyasını açtığınız dizinde setup yada install.exe vb. olması lazım. Onunla program kurar gibi sürücüyü yükleyebilirsiniz.

Sanırım windows tarafından sağlanan, sürücü sürümü eski kaldığı için Driver zone yeni sürücü önermiş.
Kendisi otomatik yükleyemediği için de sürücü paketini indirtmiş.
Resime göre kart okuyucunuzun sürücüleri ile ilgili bir sorun görünmüyor. (Olsaydı üzerinde sarı ünlem işareti ile belirtirdi)

Sürücüyü güncelleyip güncellememe işi size kalmış. Kart okuyucunuzun performansından memnunsanız güncellemeseniz de olur.

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝10 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
...
Driver Booster 8 Pro "bana sürekli olarak bir sürücünüz güncel değil" güncelleyin mesajını vermektedir.
..
Driver booster size sistemde yüklü olan sürücülerin güncel sürümlerini buldum yüklemek istiyor musunuz? şeklinde, ben buradayım çalışıyorum bildirimleri verir. Eğer ki donanımınızda herhangi bir yavaşlama yada hatalarla karşılaşma durumu söz konusu değil ise bu güncellemeleri yüklemeye bilirsiniz.

Söz konusu kart okuyucunuzu test etmek için; Soketlerden her hangi birine [Cihaza girişler göre değişebilir (SD kart, USB v.b.)] Uygun sürücüyü takın ve bilgisayarınızı açıp bu sürücüye erişmeye çalışın. Çalışıyorsa Bildirimleri önemsemeyin. *Hatırlatma* İlk Kurulumda Windows standart sürücüleri yükler, Windows Update yaparken sürücü güncelleme paketlerini aldığınızda sizin cihazlarınıza ilişkin olanları da günceler.

Genelde Kritik olan güncellemeleri almanız Performansınızda iyileştirmeler yapabilir.

Herhangi bir sürücüyü Manuel (Dosyadan tanıtmak için);

Aygıt yöneticisinde ilgili sürücü üzerine sağ tuş yapıp sürücüyü güncelleştir i seçin, dosyadan diyip Klasöre çıkarttığınız dosya yolunu gösterin.
Eğer kurmaya çalıştığınız sürücü daha güncel ve tanıtmaya çalıştığınız sürücüye aitse Kurulum tamamlanır.

*Ben Driver Booster'ı Sistemde kurulu olarak tutmuyorum. Format attıktan sonra (*Eğer Elimde sürücüleri yok ise) Programı kuruyor gerekli güncellemeleri alıyor ve sonrasında uygulamayı kaldırıyorum. [Sistem altında benim kontrolüm dışında çalışan uygulamaları sevmiyorum :)]

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Sayın YUSUF44,
Sayın izcik,
Sayın netzone,

Konuyla ilgili verilen detay bilgi ve yapılan açıklamalar için, sizlere ayrı ayrı teşekkürler ederim. Allah'ım sizlerden razı, her şey gönlünüzce ve rızkınız bol olsun.
En derin sevgi ve saygılarımı sunarım.

Selim

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Sayın cengizdemir72

Size de katkınız için teşekkür ederim.
Sağ olun, var olun.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
29-05-2025
Değerli Dostlar,

Aygıt Yöneticisinde bulunan sürücülerin "Olay" sekmesi" bilgi bölümünde yer alan değerlerin kopyalanıp, internete yapıştırılması yoluyla da öğrenilip, indirilmesi de sanırım mümkün..

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2016 Türkçe
Merhaba Driver Boster kullanmayın
Windows 10 internete bağlı kalınca kendi driverleri kendi buluyor kuruyor zaten.