sütun başlıklarını dizine almak

BYSERTTAS

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili Ofis 2021 TR 32 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-01-2025
Arkadaşlar Dizinleri Öğrenmeye Çalışıyorum. ekli dosyada detaylı anlatmaya çalıştım. yapmak istediğim ise 1. sayfa 2. satır A sutunundan AX sutununa kadar olan verileri Sayfa 2 de 2 satır A sutunundan başlayarak alt alta akatraması . Tabi kaç satır dolu ise sıra ile aktarması gerek. Sutunları ve satırları dizin içerisine almayı öğrenmeye çalışıyorum. kısa açıklamalar yazarak tarif ederseniz minnettar kalırım şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Bu işlem için diziye gerek yok..

Aşağıdaki kod yardımıyla kopyala yapıştır ile verileri hızlıca aktarabilirsiniz.

C++:
Private Sub CommandButton1_Click()
    Sayfa1.Range("A1:AX" & Sayfa1.Cells(Rows.Count, 2).End(3).Row).Copy Sayfa2.Range("A1")
End Sub

Ama diziye nasıl alınır derseniz aşağıdaki örnek kodu deneyebilirsiniz. Bu kod satırı tek hamlede başlık bilgilerini diziye aktarır.

C++:
Sub My_Array()
    Column_Headers = Sayfa1.Range("A1:AX1").Value
End Sub

BYSERTTAS

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili Ofis 2021 TR 32 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-01-2025
Korhan Hocam Saygılar Sunuyorum. Her zaman hızır gibi yetişiyorsunuz . hemen cevap yazıyorsunuz müteşekkirim.
Amacım Dizin Mantığını Öğrenmek. Önce satırını tüm sutunlarını diziye alıp. oradan diyelim listboxa aktarmak yada başka bir forma aktarmak gibi şeyleri öğrenmek istiyorum. Dizin Elamanlarını Tek Tek Yazmak Yerine A kolonun dan x kolonuna kadar olan sutunları dizin elemanı olarak tanımlamak istiyorum. Belki Dogru ifade edemiyorum Kusuruma Bakmayın. Dizin Elamanlarını Tanımlama mantığını öğrenmeye çalışıyorum. ilginiz için teşekkürler