Sütun halindeki verinin satır şekline eşitlenmesi

Selamlar, 2 ayrı sutundaki verileri tek bir satıra, satırın solunda ilk sutun ve hemen bitisiğinde sağ sutun olmak üzere görmek istiyorum fakat kopyalama yapmadan. Yani sutundaki verileri daha sonra değiştirince satırdaki ilgili veri de otomatik olarak degissin istiyorum. Ornek dosyayı da yolluyorum. Cevap yazacaklara simdiden tesekkur... mng

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekteki dosyayı inceleyin.

[vb:1:08e428f6d2]Sub aktar()
For a = 1 To 3 Step 2
For b = 1 To Cells(65536, a).End(xlUp).Row
c = c + 1
Cells(1, c + 5) = Cells(b, a).Value
Next: Next
End Sub[/vb:1:08e428f6d2]

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Alternatif bir çözüm, Fonksiyonla da yapılabiliyor. Kitaplarda Mega formül denilen yöntemle rahat bir şekilde yapılabiliyor. Dosyayı ekliyorum.

COK TESEKKURLER ve yeni Soru mumkünse?

SAYIN Leventm ve Necdet_Yesertener, her ikinizin yanıtı için de cok tesekkur ederim. Excel'i yeni yeni kullanan ve birisi oalrak bu forumu bulduguma cok sevindim ve bilgi duzeyime göre faydalanmaya calısıyorum. Makrolar konusunda fazla bir bilgim olmadıgı [daha dogrusu ne ise yaradıkları dısında bilgim olmadıgı için :) ] icin Necdet Beyin cozumu benim için cok iyi oldu.

Musadenizle size bir soru daha sormak istiyorum.

ornekte gonderdigim excel dosyasının "Sayfa1" isimli calısma sayfasında 2 sutun ve bu sutunlarda numara ve karşılarında da biçimlendirilmiş metinler var. Ben "Sayfa2" isimli calısma sayfasına "ARA" fonksiyonu ile istedigim numaraların karsılarına ilgili metinleri getirebiliyorum fakat bu metinlerin biçimleri bozuluyor.

Biçimleri bozulmadan bu işi nasıl halledebilirim?