Sütun ve satır değişkenlerine göre özet alma konusunda yardım

Excel Vers. ve Dili
2019
Arkadaşlar elimde 350 satırdan oluşan bir tablo var. Bu satırlarda, yanına bir sütun ekleyerek, seçilen noktalara rezervasyonu, istenilen adeti kadar yazıyoruz.
Örneğin; A2'deki yer için XX(B1) firmasına 3 adet, A3'deki yer için WW(B2) firmasına 1 adet.
Bu seçimler de 50 ve üzeri şeklinde oluyor. Yani XX firması, WW firması ve diğer firmaların(QQ, ĞĞ, ÜÜ vs), 350 adette farklı ve mükerrer seçimleri oluyor.

Özet tabloda görmek istediğim şu;
A sütunundaki listem aynı şekilde kalacak. B1, B2, B3 vs. sütunlarındaki markaların adetlerinin olduğu yerlere, B1, B2, B3'deki marka ismi ve yanına da adet ile birlikte yazılacak.

Umarım anlatabilmişimdir.

Pivot ile bunu gerçekleştirmeye çalıştım, çok fazla araştırdım ama sonuca ulaşamadım. Pivot ile bir yolu var mıdır ya da macro kullanmamız mı gerekiyor?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
bir görsel resim yada dosya yüklerseniz daha kolay olur.

Excel Vers. ve Dili
2019
Arkadaşlar elimde 350 satırdan oluşan bir tablo var. Bu satırlarda, yanına bir sütun ekleyerek, seçilen noktalara rezervasyonu, istenilen adeti kadar yazıyoruz.
Örneğin; A2'deki yer için XX(B1) firmasına 3 adet, A3'deki yer için WW(B2) firmasına 1 adet.
Bu seçimler de 50 ve üzeri şeklinde oluyor. Yani XX firması, WW firması ve diğer firmaların(QQ, ĞĞ, ÜÜ vs), 350 adette farklı ve mükerrer seçimleri oluyor.

Özet tabloda görmek istediğim şu;
A sütunundaki listem aynı şekilde kalacak. B1, B2, B3 vs. sütunlarındaki markaların adetlerinin olduğu yerlere, B1, B2, B3'deki marka ismi ve yanına da adet ile birlikte yazılacak.

Umarım anlatabilmişimdir.

Pivot ile bunu gerçekleştirmeye çalıştım, çok fazla araştırdım ama sonuca ulaşamadım. Pivot ile bir yolu var mıdır ya da macro kullanmamız mı gerekiyor?

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Bahsettiğim tablonun görseli de bu şekildedir.

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
bende @çıtır gibi düşündüm en başta lakin bu biçimde hücreler alfanumerik bir biçime dönüşür. yani matematik işlem yapılamaz, yapılması için başkaca işlemler gerekir.

eğer ki tablonuz standart ise;

hücre biçimlendirme
isteğe uyarlanmış

adımları ile

WW #.##0

bilgisini giriniz. (her bir kolon için ayrı ayrı)

Excel Vers. ve Dili
2019
Dosyanız.
https://www.dosyaupload.com/flmO

Teşekkür ederim, tam da bu şekilde istediğim.
Sadece satır başlarındaki xx, ww kısımlarını da "eğer dolu ise tabloya ekle" şeklinde, sizin yaptığınıza göre eklemem lazım olacak.

Tekrar teşekkürler.