sütunda işim bitince butonla korumaya alabileyim

arkadaşlar merhaba.
bir sütundaki verileri girdikten sonra sonundaki butona tıklayarak bu sütunu korumaya almak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim. örnek olabilecek dosya ektedir. kolay gelsin (sütunun belli bir bölgesini korumaya almak istiyorum mesela C3 ile C44 arasını)

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2002 türkçe
buyrun

istediğiniz ekteki dosya gibi birşey mi ? mavi kolan hariç hücrelerin tümünü seçiyoruz sag tıklıyoruz güvenlik seçmesinden korumayı seçilmemiş konuma alıyoruz. daha sonra araçlar-koruma-kullanıcının arakılları düzenelemsine izin ver yapiyoruz burda aralığımız mavi kolandur.daha sonra yine burdda sol altta safyayı koru olucak o işlemi yapptıktan sonra 2 command button ekliyoruz.. bunalrın içerisine yazılacak kodlara bakarsınız ekten ..

umarım yardımcı olabilmişizdir.iyi çalısmalar

Sayın korkut31 öncelikle emeğiniz ve ilginiz için teşekkür ederim.
evet butonlarla sütunu kitleme ve değişiklik gerektiğinde şifre sorma ekranı geliyor. ihtiyacıma cevap vermeye yakın bir durum. ancak asıl istediğim benim örnek D63 hücresindeki KORU butonuna tıklayınca D5: D62 arasının kilitlenmesi, F63 hücresindeki KORU butonuna tıklayınca F5:F62 arasının kilitlenmesi gibi. kolay gelsin

xternet

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 Tr
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-10-2028
Sizin dediğiniz gibi olmasada bende farklı bir çözüm üretmeye çalıştım. Bir bakın isterseniz.

arkadaşım emeğin için çok teşekkürler. yan yana sütunlara girilen sık bilgiler var. bazen hızlı hızlı giriş yaparken hangi sütunda işlem yaptığımızı tespit etmek için uğraşıp duruyoruz. hatta bazen bir öndeki sütuna geçmişiz ve buradaki bilgiler yanlışa dönüşmüş ve tabiki başa dön... bu problemi yaşamamak için bir sütunla işimiz bitince SADECE İLGİLİ SÜTUN(U)(LARI) koruma altına almamızının işimizi kolaylaştıracağını düşünmüştük. kolay gelsin