Sütundaki aynı verilerin karşısındaki değerleri toplama

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Arkadaşlar ekli dosyada 1. sütunda yinelenen değerler var ben bunların karşısında bulunan sütun içindeki değerleri toplamak istiyorum. İşim acele biraz.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2010 English
ekte excel dosyasının 2 sayfasında pivot yapılarak tekrar eden değerlerin karşısındaki değerler toplandı.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2007 2013 türkçe dili
merhaba

bu işlem nasıl yapılıyor konu ile alakalı yardımcı ola bilecek kimse varmı ?

Excel Vers. ve Dili
Excel Vers. ve Dili:
Office 2016 TR 64 Bit
Sayın ihturan61;
Bu işlemden kastınız ne? Nacizhane önerim Altın üye olduğuza göre yeni bir konu açıp örnek dosya ile öğrenmek istediğiniz konuyu rahatlıkla belirtebilirsiniz.Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olmaya çalışır.

Excel Vers. ve Dili
türkçe 2010
Merhabalar dosyayı göremiyorum ama istediğiniz formül tahminim bu olabilir =ETOPLA (belirtilen kritere bakılacak alan ; kriter ; toplama yapılacak alan)

yarbay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
türkçe
Herkese iyi akşamlar arkadaşlar sayfa 1 de personelin ad soyadı, tc. iban, ve alacağı tutarı yazıyor bir personel iki kez yazılı ve farklı alacak tutarları var bunu sayfa ikiye aktarırken tek isimle ve tutarları toplanmış şekilde nasıl aktarırız. (Sayfa 1 ahmet 5 tl ve ahmet 10 alacak bunu sayfa 2 ye ahmet 15 tl olarak atmasını istiyorum)

Excel Vers. ve Dili
türkçe 2010
merhaba,
bu şu anda o kadar çok lazım ki, fakat altın üye olamadığımdan dosyayı açamıyorum. mümkünse formülü açık olarak paylaşırmısınız. teşekkürler.
=ETOPLA(Sayfa1!A:B;Sayfa2!A3;Sayfa1!B:B)