Sütundaki bazı isimleri nasıl bir araya toplayıp tek tek aramadan bulabiliriz ?

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 excel 365
Örneğin ; A sütununda a dan z ye birçok isim var adanadan başlıyor zonguldakta bitiyor diyelim 81 ilin isimlerini tek tek bulup ctrl + f ile buldan başka bir dosyaya çıkarmak zor geliyor , çoklu olarak nasıl bulabiliriz bunun yöntemini bulamadım , bu konuda yardımcı olur musunuz hocam

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Tam olarak ne istediğinizi belirtip bir örnek dosya ile desteklerseniz daha hızlı/doğru yanıt alırsınız.
Böylelikle en verimli yöntemi tavsiye edebiliriz.
Çözümün VBA kod ile olması yada olmaması sizin için fark eder mi? bunu da belirtiniz.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
excel 2010 excel 365
https://s7.dosya.tc/server17/vnzjsu/ornek_dosya.xls.html

örnek dosyada 12 adet veri var ve ben aralarından 5 veriyi karışık olarak nasıl toplu şekilde aratma yapıp son olarak hepsini full alıp ayrı dosyama kopyalıyabilirim . Tek Tek yapıyorum bunu normalde ctrl + f bul tuşundan ama bu bana vakit kaybettiriyor zamanımı çok harcatıyor onun için toplu olarak almak istiyorum bunu nasıl yapabilirim

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Verilerin aktarılacağı dosyayı da paylaşabilir misiniz?

Muzaffer Ali

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
iVerilerin aktarılacağı dosyayı paylaşmadığınız için yapısını bilmiyorum ama aradığınız verilerin A sütununda olduğunu var sayarsak aşağıdaki formül işinizi görecektir.

Paylaştığınız Örnek Dosya açık olması gerekir. Aşağıdaki formülü B1 hücresine kopyalayın ve diğer hücrelere çoğaltın.
Formülü kopyaladıktan sonra Örnek dosyanızı isterseniz kapatabilirsiniz.
Kod:
=DÜŞEYARA($A1;[ornek_dosya.xls]Sayfa1!$A:$N;SÜTUN();0)

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 excel 365
Anlatmak istediğim konu baya bi karışık hocam bende excelde acemi olduğum için hazır olan dosyamda basit işlemlerle işimi götürmeye çalışıyorum , asıl dosyaları ve bilgileri paylaşamıcağım içinde , buradan yardımcı olmak zor haliyle sanırım genede yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim .