Sütundaki İsimlerden Kaç Tane var?

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Merhaba;
Sorunum şöyle;
Uzun bir sütunda kişi isim ve soyisimleri yazıyor. Ben filtrelemeden tek tek isimleri işaretleyip 10 seferden fazla tekrar eden isimleri bulmaya çalışıyorum, çok zaman alıyor. EĞERSAY ile yapınca örneğin şu isim kaç defa geçiyor diye belirtmem lazım ben isim belirtmeden bir formül ile 10 defadan fazla yazılan isimleri bulmak istiyorum. Örneğin B sütununda Ahmet 10, Veli 12, Mehmet, 18 ... defa tekrar edilmiş. nasıl yapabilirim? teşekkürler

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Pivot Table (Özet Tablo) ile olabilir gibi geldi. Bir araştırın isterseniz.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Youtube üzerinde aratırsanız bolca örnek videoya ulaşırsınız. Hem öğrenmiş olursunuz.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Google Sheets ile şöyle yapılabilir;

B1 hücresine formülü yazdıktan sonra, tüm liste hazırlanır..... (Örnek olarak 3 ve 3'den fazla tekrar eden isimler listelendi)

.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Youtube üzerinde aratırsanız bolca örnek videoya ulaşırsınız. Hem öğrenmiş olursunuz.
Çok teşekkür ederim. YAPTIM :)
Listeyi sadece isimler ve ilçe olacak şekilde aldım. Pivot Table oluşturdum (ilk kez siz söylediniz diye kullandım adını duymuştum sadece). isimleri Satıra ve Değere attım Pivot Tabloda ve istediğim sonuç çıktı. Tamamen kurcalama ve tesadüf. Yol göstericiliğiniz için teşekkürler. Nasıl yaptığımı yazdım, arayan olursa lazım olur diye.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Google Sheets ile şöyle yapılabilir;

B1 hücresine formülü yazdıktan sonra, tüm liste hazırlanır..... (Örnek olarak 3 ve 3'den fazla tekrar eden isimler listelendi)

.
Cevabınız için teşekkür ederim. Ben örneğin 3 veya daha fazla tekrar eden isimleri bulmak istemiyordum, örneğin 3 ten fazla tekrar eden Mehmet ismi kaç kez tekrar etmiş. Yaptım Özet Tablo ile teşekkürler

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Ben oltayı verdim...

Siz balığı tutmuşsunuz.. Tebrikler..