sütundaki veriye göre yanıp sönme

arkadaşlar merhaba.
sütundaki verilerin (-) düşmesi halinde (-) ye düşen hücrelerdeki verilerin yanıp sönmesini sağlayan ve veri girildikten sonra (-) düştüğü anda msgbox ile hata mesajı gösteren,mümkünse hata sesi verebilen bir makro yapılabilirmi?teşekkürler

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bu istediklerinizin hepsi aynı anda olmaz,ancask şöyle bir şey yapılabilir, veri eksiye düştüğünde hücrenin rengi koşullu biçimlendirme ile değiştirilebilir. Ayrıca bir msgbox ilede uyarı yapılabilir.

leventm bey cevabınızı yeni gördüm.teşekkür ederim.ekli dosyada firma kullanım çalışma sayfasında K,P,U,Z,AE,AJ,AO,AT,AY,BD,BI,BN SÜTUNLARINDAKİ verilerin hesap sonucu eksiye düşmesi halinde hücrenin rengi kırmızı olabilirmi vede msgbox ile uyarı olarakda girilen endeks değeri hatalı mesajı verilebilirmi?yardımlarınızı bekliyorum.tekrar teşekkür ederim

Arkadaşlar merhaba.
Bunun yapılması güç ise bilgi verirseniz sevinirim.zor ise eğer uğraşmayı bırakacağım.yardımlarınızı bekliyorum.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki kodu "firma kullanım" sayfasının kod sayfasına kopyalayarak deneyin. Belirttiğiniz sütunlardaki formül sonucu "YANLIÞ" olduğunda kod kendiliğinden çalışacaktır.

[vb:1:2aea857a7d]Private Sub Worksheet_Calculate()
[K:K,P:p,U:U,Z:Z,AE:AE,AJ:AJ,AO:AO,AT:AT,AY:AY,BD:BD,BI:BI,BN:BN].SpecialCells(xlCellTypeFormulas, 4).Interior.ColorIndex = 3
MsgBox "GİRİLEN ENDEKS HATALIDIR"
End Sub
[/vb:1:2aea857a7d]

leventm teşekkür ederim.
aynen uyguladım sütunlardaki değer eksiye düştüğü zaman msgbox ile haber veriyor.
lakin değer olarak + olduğu zamanda aynı uyarıyı veriyor ve hücreyi kırmızıya boyuyor.
birde sayacın arıza yapması durumunda sutünlarında yani önceki değerleri gözönüne almadan mesela j sütununa 0 değeri girilmesi,k sütununada endeks okuması mesela 10 değerinin girilmesi gerekmekte.değer girilirken yine aynı hataları veriyor,bu durumuda gözönüne aldırabilirmiyiz.biraz karışık oldu sanırım.teşekkürler

j sütunu tariflemem yanlış oldu.j yerine h,k yerine ı olacak,diğerleri zaten birbirini takip ediyor.özür dilerim.

leventm arkadaşımızın işleri yoğun sanıyorum.diğer arkadaşlarında yardımlarını bekliyorum.

:agla: hiç cevap vermek isteyen yok.