SÜTUNDAN SATIRA KOPYALAMA ?

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
Herkese iyi çalışmalar dilerim.

Ã?rn. A1 sütununda 10 satır verim var. Bu verileri "sheet2" de 1 nolu satırdaki hücrelere aktarmak istiyorum. Bunun için "sheet2" deki A1 hücresine "=sheet1!A1" yazıyorum ve bu formülü A2, A3, .. A10 hücrelerine kopyalıyorum. Ancak "sheet2" A2 hücresine "=sheet1!A2" kopyalanması gerekirken, "=sheet1!B1" kopyalanıyor, A3 hücresine "=sheet1!C1" kopyalanıyor.

Bu sorunumu nasıl çözerim ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sanıyorum sorunuzda bir mantık hatası var,tekrar gözden geçirirmisiniz.

Ã?rn. A1 sütununda 10 satır verim var. Bu verileri "sheet2" de 1 nolu satırdaki hücrelere aktarmak istiyorum.
Diye düşündüm

Kopyala < özel yapıştır < işlemi tersine çevir. Diye deneseniz.

Makrosuz çözüm istiyorsanız.

Excel Vers. ve Dili
office xp tr
işlemei tersine çevir

Levent hocamın dediği gibi soru biraz karışık olmuş her halde ekteki dosya gibi bir istek

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
Sağolun arkadaşlar. Sanırım ben tam olarak ifade edemedim. Ekte gönderdiğim örnek ile açıklaya çalışayım.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
@ abazya,

İstediğim örneğinizde verdiğiniz gibi bir işlem. Ancak ben kopyala-yapıştır yaparak değilde, formül yazarak veriyi almak istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
Office 2003 Türkçe
@yuttaş,

İstediğim bu idi.. çok teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
excel 2000
selam
benimkide buna benzer bir problem. ben sadece bir sayfdaki sutün verilerini diğer sayfadaki satırlara mouse ile aktarmak istiyorum. düşeyarasız yapmam mümkün mü :?

Excel Vers. ve Dili
excel 2000
teşekkür ederim. ancak kopyaladığım yerde formul olmasından dolayı istediğim verileri aktaramıyorum bu konuda da yardımcı olabilirmisiniz.

belki şu şekilde yapabilirsin
kopyalıyacağın yerde masun sağ tuşu özel yapıştır devrik ve değerleri derseniz sadece değerleri ve sutunları satıra yapıştıracaktır.