Sütundan sütuna veri transferi ve uygulaması

Arkadaşlar ekte örnek bir doküman görebilirsiniz.Bu doküman bana geldiğinde Temsilci adı sütununda hepsi aynı(X) olarak ve Komisyon oranları da eşit olarak gelmektedir.Ben her seferinde A sütunundaki müşteriler için B sütununda görülen temsilcileri ve ilgili komisyon oranlarını elle girmekteyim.Ancak artık müşteri sayısı 500 'e ulaştığı ve her müşteri içinde 3'er satır olabileceği düşünüldüğünde bunu artık manuel olarak yapmak ıztıraba dönüşmekte. Ã?yle bir fonksiyon ya da makro çalıştırmalıyım ki A sütunundaki müşteri adına göre B sütunundaki temsilci karşılıklarını yerleştirsin.Aynı zamanda da B sütunundaki temsilcinin hak ettiği komisyon oranlarını G ve H sütunlarına yerleştirerek, D ve E sütunlarındaki hesaplamayı yapsın. Ben kısıtlı excelimle maalesef başaramadım. Yardımcı olabilecek arkadaşa istediği 2 DVD benden olsun:) Þimdiden teşekkürler.

Daha anlaşılır olacaksa eğer; aslında istediğimin fonksiyonla yapışmış şekli de ekteki gibidir.Ancak bu fonksiyonu çok uzatmak mümkün değil.Müşteri Adı sütununda 500 müşteri(ve sürekli artan) ve Temsilci sütununda 25 kişi için düzenlenmesi gerek?

Hata yok

danersim hocam, teşekkür ederim. Bu çok büyük oranda işimi halletti.Ben bir iki küçük ilave yaptım artık bunun üzerine.

Yani sen doğru anlamışsın.Teşekkürler.
Bu arada sözümüz sözdür:)