Sütunları tamamen kaldırmak

Bir çalışmam nedeniyle enson sütunları kaldırmam gerekli örneğin enson olan IS,IT,IU,IV sütunlarını tamamen kaldırmak istiyorum yani sütun sayısını azaltmak istiyorum veya ilave sütun ekliyebilirmiyim. Sormak istediğim sütunların üzerine sağ tıklayıp sil kastetmek istemiyorum, çünkü yaptığım işlemde görünmeseler bile yine o sütunlar varmış gibi işlem görüyor. Bunun için ya sütun sayısını azaltmak veya artırmak lazım,teşekkürler

Bunları yaptığımda istediğim sonuca ulaşamıyorum. Zira yine formdaki arkadaşların sayesindeBir sütundan diğer sütunlara nasıl dağıtabilirim başlığı altında uzun süredir sıkıntı çektiğim bir sorunum giderildi. ancak dağıtımı yaparken IS,IT,IU,IV sütunları boş kalıp diğer sayfayı A51 den tekrar başlamak suretiyle tamamlamaktadır. Bu hususta yine aynı başlık altında sorunumu dile getirdim.ancak cevap alamadım. Bu nedenle yeni bir başlık altında yeni bir yöntem denemek suretiyle burada açıklama ihtiyacı duydum. Biçim,sütun,gizleyide denedim olmadı ilginize teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
@icra22, sanırım bu soru çok fazla tekrarlandığı için kimse birşey yazmamış.

Kısaca excel'de satır ve sütun sayılarını azaltmak yada çoğaltmak diye birşey sözkonusu değil.

diğer başlıkta kodlarda çözüm bulmaya çalışacağım.
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=10669