Sütunların gizlenememesi

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 TR.
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-06-2023
Merhaba;

Örneğini ekte verdiğim çalışma kitabında BT sütunundan sonrası sütunları gizleyemiyorum. "Nesneler Tablo Dışına Sürüklenemez" uyarısı veriyor. Neden olabilir?

Son düzenleme:

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba

GD11 hücredeki açıklamayı siliniz.

Belirtiler
Sütun veya satırları gizlemeyi denediğinizde, Microsoft Office Excel'in nesneleri çalışma sayfası dışına sürükleyemeyeceğini bildiren bir hata iletisi görüntülenir.

Neden
Bu sorun genellikle aşağıdaki koşullar doğru olduğunda oluşur:

Hücre açıklamaları gibi nesneler, çalışma sayfası kılavuzunun sonundaki hücrelere girilmiştir. Nesnenin sol kenarlığı ile çalışma sayfasındaki son sütun (XFD sütunu) veya satır (1048576 satır numarası) arasındaki sütun ya da satır sayısından fazla veya buna eşit sayıda sütun ya da satır gizlenemez.
<nesne adı> biçimlendir iletişim kutusunda Hücrelerle taşıma ve boyutlandırma seçeneği belirlenmiştir. Bu seçenek varsayılan olarak belirlenir.

Örneğin, XFC1 hücresine bir hücre açıklaması eklediyseniz ve Hücrelerle taşıma ve boyutlandırma seçiliyse, çalışma sayfasında birinci sütun ile hücre açıklamasının sol kenarlığını içeren sütun arasında herhangi bir yerde üç veya daha fazla sütunu gizlemeyi denediğinizde ileti görüntülenir.

Nesnelerin çalışma sayfasının en sonuna konumlandırılmasını önleyen Microsoft Office Excel 2007'deki büyük satır sınırından dolayı yaygın olmasa da, satırlar için de aynı sorun oluşabilir.

Not Nesne en uçtan uzakta bulunduğunda ve nesnenin sol kenarlığı ile çalışma sayfasındaki son sütun veya satır arasındaki sütun ve satır sayısından daha fazla veya aynı sayıda toplam sütun ve satırı gizlemeyi denediğinizde de bu sorunun oluşabileceğinin bilinmesi önemlidir.

Çözüm
Nesne bir hücre açıklamasıysa, açıklamayı içeren hücreyi seçin.
İpucu Nesne çalışma sayfasının sonundaysa, satır veya sütunda son hücreye hızlıca gidebilirsiniz. END tuşuna basın ve ardından SAĞ OK tuşuna ya da AŞAĞI OK tuşuna basın. Çalışma sayfasında veri veya biçimlendirmeyi içeren son hücreye gitmek için CTRL+END tuşlarına basın.

Seçilen hücreyi veya hücre aralığını sağ tıklatın ve ardından Açıklamaları Göster/Gizle'yi tıklatın.
Dört yönlü oka dönüşünceye kadar işaretçiyi nesnenin kenarlığına getirip kenarlığı tıklatın.
Giriş sekmesinin Hücreler grubunda Biçim'i ve sonra da <nesne adı> biçimlendir'i tıklatın.
Özellikler sekmesinde Nesne konumlandırma'nın altında Hücrelerle taşı ve boyutlandır'ı ve sonra da Tamam'ı tıklatın.
Hücre açıklamasını tekrar gizlemek isterseniz, Açıklamayı Gizle'yi tıklatın.
Sorunun oluşmasına neden olan her nesne için 1-6 arasındaki adımları yineleyin.

Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 TR.
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-06-2023
Teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2003TR
sütun ekleyemiyorum

merhaba benimde ekteki resimde ki gibi sütun eklerken başıma benzer bir sorun geldi.Ben sütun gizlemiorum ama sütun eklerken böyle bir hata verdi.

çözümü var mı,biraz daha açıklayıcı yanıtlarsanız sevinirim.
iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003TR
sütun ekleyemiyorum

bendeki çalışma kitabında 236 sütun var ama sütun ekleyemiyorum.daha önce ki mesajımdaki hatayı veriyor.hücrelerde açıklama yok
sorun ne olabilir
iyi çalışmalar acil yardım lütfen.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2010 İngilizce
BEn 2010 ingilizce var yerlerini bilen varsa yardımcı olabilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
2010 ENG-TR
Merhaba,

Sorun HZ sütunundan dosyanın son sütununa kadar giden bölgelerde çeşitli hücre rengi ve şekil şartları olmasıdır. HZ sütununda itibaren IV sütununa kadar tüm hücreleri tarayın ve içeriğini Clear seçeneğinden Clear all yapın.

Sorun kalmıyacaktır.

Düzeltilmiş dosyanız ektedir.

İyi Çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2007
Kısa ve basit çözüm....
Excel sayfa adının üzerine gelin...
Mausu sağ tıklayıp gelen panonun en altındaki tüm sayfaları seçi tıklayın...
Sonra tekrar mausu sağ tıklayın sayfaları çözünü tıklayın poroblem çözülmüş olacaktır....
Saygılarımla....