süz komutu

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
ekdeki dosyada müşterilerin senetlerini gireceğim aşağı yukarı 10000 satır olacak ve her senete numara vermeyi düşünüyorum (sonraki tarihlerde) bu da senetlerde isim sırasını zor hale getirecek (numara sırasıyla olduğundan) benim istediğim yukarıda bir hüçreye isim harflere basarak isim girdiğimde her harfe bastığımda uyan isimleri listelesin. ben de tahsilatı hızlı yapayım. ve o müşterinin başka senet numarasında olan borcunu da hemen hızlı olarak göreyim.

örn: O harfine bastığımda bütün O harfi ile başlıyanları listelesin S harfine bastığımda bütün OS harfleriyle başlayanları listelesin

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
SAYIN omerceri ÇOK TEÞEKKÜR EDERİM

ANCAK BU İSMİN YAZILDIÐI DİKDÃ?RTGEN DİÐER İSİMLERİN ÜZERİNDE OLSA İYİ OLUR DİYE DÜÞÜNDÜM ANCAK O DİKDÃ?RTGENİ TAÞIYAMADIM.

BUNU NASIL YAPTIÐINIZI BANA AÇIKLARSANIZ ÇOK SEVİRİNRİM.

textbox ın üzerinde sağ tıklarsan
kulplar çıkacaktır istediğin yere sürüklersin
yine textbox ın üzerinde çift tıklarsan kodları göreceksin orada A1 yerine isim yazan hücre adını yazabilirtsin
edit1: düzeltiyorum
ilk önce görünüm/araççubuları/denetim araç kutusunu aç
mavi renkli dik üçgen (gönye) şeklindeki tasarım modunu tıkla daha sonra yukarıda yazdığım işlemleri yap daha sonra tekrar tıklayarak tasarım modundan çık

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
öyle birşey olmadı gine taşıyamadım.

( textbox sizin o yaptığınız pencere mi ? )

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
PEKİ BUNA BİRÞEY DAHA EKLEMEK İSTİYORUM müşterimiz geliyor ne isim yazdırdığını bilmiyor ama soyadını biliyor. bu pencereden bir tane daha yapsak bu da süz komutundaki İÇERİR işlevini yapsa olur mu ?

örneğin ÇIÐ yazdığımda isminde ÇIÐ içeren bütün müşterileri bulsa ya da soyadına göre bir arama olsa aramada çok faydalı olur.

ekleyebilir misiniz ?

Range("a1").AutoFilter Field:=1, Criteria1:="*" & TextBox1 & "*", Operator:=xlAnd
kodu yukardaki gibi değiştirirsen olur ama sorunlara da neden olabilir

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
ilgi

sorunlara neden olursa kullanmaya gerek yok.

teşekkürler.