Süzme Örnekleri Arıyorum

Aşağıdaki dosyaya benzer yapılmış süzme örnekleri arıyorum
Makro kullanarak yapılanlar otomatik süz me Yapacak

Kemal Demir

Özel Üye
Sn.Kurd27,

Aklıma Takılan Bir Şeyi Sormak İstiyorum.Benzer başlık Altında Size Bunlarla İlgili Bir Çok Çözüm Bulundu.Bu konudaki Değişik İsteklerinizin nedenini inanın çok merak ettim.

Sizlere Verilen Cevaplar İşinizi Görmedimi?
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=14538

Yukarıdaki Linkte Yeterince Çözüm sunuldu.

sayın rakkas

sorduğum sorulara gelen cevaplar filtrelemeyle ilgili
ben verilen değerlerin yanyana dört beş sütun halinde verilen değerleri gösteren bir şekilde olmasını istiyorum(veri satır halinde sabit))))
Her kutucuğa girdiğim değere göre içinde uyumlu olan karşılığının süzülmesini istiyorum(satırlar sabit kalarak)
Bunun da makro süz işlemiyle yapılması gerekiyor.

ilginize teşekkür ederim

sayın yurttaş çok teşekkür ederim

Sayın yurttaş gönderdiğiniz örneğe çok teşekkür ederim istediğim gibi olmuş yanlız bir sorun var bir sütunda yanlızca sayıları yazdığımda (veri olarak) süzme yapmıyor sayı olan sütunları gizliyor. Ben de sayı olarak girilen sütünları da süzdürmek istiyorum bir incelerseniz sevinirim .

İlginize ve gönderdiğiniz örneğe çok teşekkür ederim.

GÖNDERİLEN ÖRNEK

Sayın yurttaş gönderdiğiniz örnek çok işe yaradı teşekkür ederim Bir sorum daha olacak TEXTBOX ların boyutları değişebilirmi.Nereye yerleştirileceği ve boyutlarını nasıl ayarlayabilirim.İlginize teşekkür ediyorum

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Değiştirilebilinir.

1.ALT+F11 birlikte basınız. Menu bölümünde üçgen şeklinde mavi bir nesne var. (Design Mode) ona basın. Sonra excel sayfasına dönün.

2. Kürsörü Textboxların üstüne getirip tıklatın. Şimdi istediğiniz yere taşıyabildiğiniz gibi boyutunu da değiştirebilirsinz.

3. İşiniz bitince, tekrar kod sayfasına gelerek Design Mode'a basın ve kod saysasını kapatın.

KuTuKa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office LTSC Pr. Pl 2021 - 64 bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-03-2029
sayın yurttaş ben denedim beceremedim
Değiştirilebilinir.

1.ALT+F11 birlikte basınız. Menu bolümünde üçgen şeklinde mavi bir nesne var (Design Mode) ona basın. Snra excel sayfasına dönün.

2. Kürsörü Textboxların üstüne getirip tklatın. Şimdi istediğiniz yere taşaıyabildiğiniz gibi boyutunu da değiştirebilirsinz.

3. İşiniz bitince, tekrar kod sayfasına gelerek Design Mode'a basın ve kod saysasını kapatın.
daha basit anlata bilirmisiniz?

KuTuKa

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office LTSC Pr. Pl 2021 - 64 bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-03-2029
kusura bakmayım ama yaptım boşuna sizi uğraştırmayayım visucal basic sayfasını açın Run menüsünün altında Design Mode var ona basıp excel sayfasına gidip ayarlarınıı yapın ve sonra visucal basic sayfasına dönüp Design Mode pasif hale getir.

MERAK ETTİM

SAYIN YURTTAŞMerak Ediyorum hücre içine veri yazıyoruz mausla hücreyi tıklayınca yada hücre üstüne gelince açıklama görüntülemek yada hücre ile ilgili bir resim görüntülemek excell de mümkünmü. Yoksaaaa bunu başka bir programla mı yapabiliriz aydınlatırsanız sevinirim

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
1. Açıklama eklemek için, açıklama ekleyeceğiniz üzerinde iken Ekle/Açıklama'dan gelen kuruya açıklamayı yazın

2.Açıklamaya resim eklemek için; resim ekleyeceğiniz hücre üzerinde Ekle / Açıklama 'dan sonra gelen kutunun çzigisi üzerinde çift tıklayın. Gelen menüden Renkler ce Çizgileri seçin Dolgu/ Renk kutusunu açın. Buradan Dolgu Efektlerini seçin. Sonra Resim'e tıklayın. Resim Seç'ten koyacaığınız resim dosyasını seçin. Son olarak Tamam, Tamam deyin.