süzme yapınca tek satır bilgisi alıyorum

arkadaşlar diyelimki 5 satırlık bilgilerden oluşan veritabanım var. bunların herbir kümesini numaralandırdığım zaman (5 satırın karşılığına gelen hücreleri tek bir hücreye dönüştürmeme rağmen) süzme esnasında bu numaraya karşılık olarak sadece ilk satır bilgisi geliyor ama ben 5 satırında gözükmesini istiyorum. yardımcı olursanız tşk...

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Hücreleri birleştirdiğinizde sonuçta oluşan alanın adresi; birleştirilen hücreler arasında sol - en üst köşedeki hücre adresidir.

Sanırım bundan dolayı istediğiniz olmuyor.

Ã?rnek bir dosya eklerseniz, bir üyemiz size yardımcı olmaya çalışacaktır.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Bende şunu ekliyim, keşke bu excel'e hücre birleştirmeyi hiç koymasalarmış, nedense özellikle yeni başlayanların çok hoşuna gidiyor, oysa excel'in pek çok özelliğini kullanırken, veritabanı, filter, pivottable, VBA kodları vs hepsinde problem yaratıyor veya kafa karıştırıyor.

Sizin sorunuza gelince cevabı zaten vermişsiniz. hücre birleştirdiğinizde filter'ı istediğiniz şekilde kullanamazsınız, onun yerine her satıra tek tek yazmanız gerekir. yada sn raider'ın söylediği gibi dosya ekleyin bakalım.

arkadaşlar ilginiz için tşk. evet söylediklerinizi denemelerim aşamasında yaşadım. isim olarak birleştirilen hücreyi sol üst hücrenin ismi olarak algılıyor. sanırım bütün hücreleri benzer olanları aynı numaralandırmam gerekecek. buda görüntü olarak ve emek harcamak olarak iyi değil.