Sutun Başlıklarının degişmesi

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Merhaba arkadaşlar,
sutun başlıklarını Yani A- B- C leri degiştirmenin bir yolu varmı.
saygılar

Excel Vers. ve Dili
Ofiste Excel 2000 Türkçe
Evde Excel 2003 Türkçe
Merhaba
Belki işinize yarayabilir,
Araçlar>Seçenekler>Sayı ve Sütun Başlıklarındaki işareti kaldırın yeni başlık için ise 1.satırdaki hücrelere istediğiniz isimleri yazınız ve Pencere>Böl ü tıklayıp yatay cizgiyi 1.satırın altına getirip Pencere>Bölmeleri Donduru tıklatın.İyiçalışmalar.

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
sayın class37 merhaba,
Benim istedigim o degil sutunların A - B - C yazan yerlerini degişitirmek
birinci satıra yazıp bölmeleri dondur olayı ile degilde silinmez bir şekilde yapmak istiyorum.
selamlar.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Eğer hileli/hurdalı bir yol varsa sanki değişmiş gibi gösterecek onu bilmiyorum. Excelin kendi sınırları içinde sütun başlıklarını ya A,B,C ada 1,2,3 şeklinde göstermek durumundayız.

Excel Vers. ve Dili
Ofiste Excel 2000 Türkçe
Evde Excel 2003 Türkçe
Excel Vers. ve Dili
Ofiste Excel 2000 Türkçe
Evde Excel 2003 Türkçe
Merhaba Userform yapıp sütun başlıklarınız üzerine yerleştirilebilir ve userform üzerindeki labellere istenen ad girilebilir amma o zamanda sütun genişliklerinde değişiklik yaptığınızda userform üzerindeki nesnelerin boyutlarını değiştirmeniz gerekir.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Buna benzer birşeyde satır ve sütun başlıklarını kaldırıp, excel sayfasını b2 hücresinden dondurmak. Daha sonra 1. satırda ve 1. sütunda çizim öğeleri ile satır ve sütunlara uyacak şekilde başlıklar oluşturulabilir. bunların özellikleride hücreler ile taşı ve boyutlandır şeklinde ayarlanırsa baya kullanışlı olur diye düşünüyorum..

Not : Kendi dosyalarımda satır sütun abşlıklarını kaldırıp 1. satırı dondurup oraya başlıklarımı yazıyorum ve çok kullanışlı oluyor ama sütun için hiç gerek duymadım.

Sub Değiş()
Dim z As Integer
Dim y As Range
For z = 1 To 10
For Each y In [A1:C10]
Application.ReferenceStyle = xlR1C1
Next y, z
On Error GoTo 45
On Error Resume Next
z = 0
y = 0
Exit Sub