Sutunda tekra edilen bilgi içi hata iletimi alma

merhaba bilginize danısmak istedigim bi konu var yardımcı olursanız sevinirim....

excelde bir program edasıyla bi iş yapmak istiyorum

olay şudur....

gumruk firmasındasınız ve surekli gelen tırları kontrol etmek zorundasınız

excel istenilen ise a sutununa gelen kamyonların plakalarını alt alta yazmanız ve herhangi bir plakalı kamyon o gun içinde 2.bir geçiş yapmaya kalkarsa excelin uyarı hatası vermesini istiyoruz boylece bilgilenmiş olup kamyonumuzun geçişini onleyebiliriz

teşekkurler

Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2021 Türkçe
cevap

A hücresini kompe seçiniz
ondan sonra veri menüsü oradan doğrulamayı seçiniz
seçenekler içinde özeli seçin ve oraya aşağıdaki formülü yazınız

=EĞERSAY(A:A;A1)=1

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Slm.

veri/doğrulama da izn verilen özeli seçin
formül kısmına
=EĞERSAY($A:$A;A1)=1
yazın
hata uyarısına stil dur'u seçin
istediğiniz başlık ve hata iletisi yazın
bu formu uyguladığınız hücreyi (A1) aşağı doğru kopyalayın
Not: soruya baktığımda cvp yoktu galiba oldukça yavaşım :D

Teşekkurler arkadaşlar ilginize

daha once uyuglamıstım fakat hatamı farkettim,tırlarla falan alakam yok sadece okulda hocanın sordugu bi soruydu bu soruyu sınıfta çözen olursa excel uygulama sınavından muaf sayılıyo,gerçi biraz çakallık oldu ama araştırma araştırmadır.

bu sayede tatilim 1 ya cıktı :mutlu: :mutlu: :mutlu: :hey:

Excel Vers. ve Dili
M.Office Excel 2003 Tr.
sn. eralp77
Sizin tabirinizle "çakallık" yapmak yerine , forumda fazla değil 3 dk.lık bir araştırma zahmetine katlansaydınız (Daha dünkü mesajlarda bile vardı) , bu tür sorulara ait onlarca cevabı görürdünüz (Ve belki birşeyler öğrenirdiniz).
Size hayat okulunda başarılar dilerim.......

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-11-2022
Sayın eralp77,

Tatildeyken bizim içinde eğlenin... :icelim:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
tırlarla falan alakam yok sadece okulda hocanın sordugu bi soruydu bu soruyu sınıfta çözen olursa excel uygulama sınavından muaf sayılıyo,gerçi biraz çakallık oldu ama araştırma araştırmadır.
Kusura bakmayın ama bu davranış şekli hiç hoş değil, en azından açıklama yapmayabilirdiniz, bu sizde bir sır olarak kalırdı. Sonrada nasıl kandırdım ama diyip kendi kendinize gülerdiniz.

Sn Kombo Excel için araştırma yaptım sitede en azından üye olma zahmetine girmemek için,ama başlıklarda alakalı bişey bulamadım,gerçi bnm eklediğim başlık herhalde başka arkadaşlarada yararlı olucaktır,Araştırmadık değil yani,bu arada excelde başarılı oldugumu iddaa etmiyorum ama noktalı virgul hatası yapmısım formulde,acemiyim daha neyse

Sn leventm Açıklama Yapmasaydınız daha iyi olur demişsiniz, Daha sonra kendi kendime gülermişim,Kendi kendine gulene komik bi tabir yapıştırmazlarmı acaba,neyse bunları verdiğiniz yanıtlar için yazdım,aslında eğlenceli bi forum olmaya başladı,İlginize,Düşüncelerinize Saygı Duyuyorum.

Kendinize İyi Bakın.....

Bu ARADA Özel mesaj Sn Ripek Tabii ki de sizin yerinizede eğlenirim,Teşekkür ederim....İstanbulda Eğlence Bitmez

:icelim: :eek:k:: :eek:k:: :eek:k:: :eek:k:: :eek:k:: :eek:k:: :eek:k:: :eek:k:: :eek:k:: :eek:k::

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Sevgili eralp77,
sanırım 15-20 sene geçip yukarıda yazıştığın abilerinin yaşına gelince
Sn. kombo'nun dediği "Size hayat okulunda başarılar dilerim......."
sözünü daha farklı değerlendireceksiniz.

Burada size yardımcı olan kişiler için sizin gümrükcü yada öğrenci olmanızın hiç bir önemi yok. Önemli olan sizin bu forumdan daha doğru bir amaç için, öğrenmek için faydalanmanızı tercih ederdik hepsi o, umarım en azından sorduğunuz soruyu öğrenmişsinizdir de. Kolay gelsin.