Suz komutu simulasyonu makro

Merhaba,
Excel-->makro kaydet seçeneğinden manuel olarak yaptığım bazı işlerin kodlarını ürettim ve kodlar başarılı bir şekilde çalışıyor.
Ancak süzme işlemi yapılmış bir sayfada aktif hücrenin bir üstündeki satırı komple seçmeye çalıştığımda sayfada görünen hücre yerine mutlak hücre seçimi yapılıyor.
Ben var olan (süz sonucu) görünen sonuçlar içerisinde bir üst satırı komple seçmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim.?
Selam ve sevgiler...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorunuzu bir örnek dosya ile anlatırmısınız.

Merhaba Levent Bey,
Dosyayı göndermeden önce şöyle bir açıklamada bulunayım,umarım daha açıklayıcı olur.
Tam olarak yapmak istediğim şey mükerrer kayıtlar olan tablomda soyad ve ada göre süz yapıp nüfus bilgilerini tekrar yazmaktan kurtulmak.Bunun için manuel olak yaptığım soyad ve ada göre süz ve sonrasında kaydı kpyalayıp yeni satıra paste etme işlemini sadece süz işine kadar makroyla yapıyorum.Ancak süzme işlemi sonrası ekranda görünen verilerden bir üst satırı aynen seçmek için :
activecell.offset(-1,0).select
Range(ActiveCell, ActiveCell.End(xlToRight)).Select
selection.copy
ActiveSheet.Paste
kodlarını uygulamaya çalıştığımda seçilen üst satır süzülen değil aktyif hücrenin bir üzerindeki satır oluyor.
:(
umarım anlatabilmişimdir.
Dosya gerekli derseniz düzenleyip göndereyim
Selam ve sevgiler...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Süzülmüş bir tabloda sadece süzülen alanı kopyalamak için "currentregion" komutunu kullanabilirsiniz. aşağıdaki linkte eklediğin dosyada benzer bir örnek var onu inceleyebilirsiniz.

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?p=76365#76365