tablo ilişkileri ile ilgili sorun yaşıyorum

daha önce gönderdiğim sorunu yaşadığım dosyayı gönderiyorum incelersiniz :kafa: :kafa: :kafa:

arkadaşlar merhaba, forumunuza yeni üye oldum.çok beğendim. ben access programında henüz çok yeni sayılırım. ve bir türlü başaramadığım bir sorunum var. ve eminim ki buradaki üstadlar benim sorunumu çözüme kavuşturacaklardır. ben iki tablo oluşturdum. biri müşteri tablosu ve diğeride işlemler tablosu. sonra bu tabloları bir sorgu ile birleştirdim. ve o sorgunun içinde otomatik form sihirbazını kullanarak otomatik bir forma dönüştürdüm.buraya kadar hiç bir sorun yaşamadım. fakat bu formun içerisinde bir komut düğmesi ekleyip müşteri ekleme formunu bu formun üzerinde tıklayarak yeni müşteri oluşturunca oluşturdum yeni müşteri formun üzerindeki müşteri seç alanına gelmediğini farkettim. ancak formu kapatıp yeniden açtığımda görebiliyordum.accsess yardımına baktığımda bunu ilişki ler ile alakalı bir sorun olduğunu gördüm. ama bir türlü çözüme kavuşturamadım.bir önceki mesajımda ornek adlı dosyayı gönderdim. :alkolik:

:agla: :agla: :agla: KİMSE BANA CEVAP VERMEYECEKMİ BU FORUMDA :agla: :agla: :agla: :yardim: :yardim:

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
örneğinizi indirip baktım ve hiçbirşey anlamadım.
müşteriyi nereden ekliyorsun nasıl yapıyorsun anlamadım
çünkü soruyu sorarken form ismi vermemişsin sorgu ismi vermemişsin
örnek var ama hayali birşey anlatıyormuş gibisin....

anlattıklarından çıkardığım kadarıyla şöyle yapmalısın.
bir formu üzerinden(Diyelimki FORM1) yeni bir form çağırıp(Diyelimki FORM2) işlem yapmışsan ve bu yaptığın işlem (FORM2 deki işlem) FORM1 'de gözükecekse
yani FORM2'yi kaydedip kapatınca verinin FORM1 'e yansıması için
FORM2'nin kapandığından olay yordamına
FORM1'i aç ve Yenile kodunu yazmalısın

örnek: Docmd.openform("Form1"),acNormal
Docmd.Runcommandcmdrefresh

yazarsan olcaktır.... :?

karaayhan hocam ilginize çok teşekkür ederim :D . en azından cevap verdiniz.ben söylediğim gibi bu işte sizin gibi profesyonel değilim.ve yapmaya çalıştığım şeyde yaşadığım problemimi anlatmaya çalışıyorum. çok acemi olduğumda düzgün anlatamadığım ve sizi kızdırdığım için özür dilerim. :mrgreen:
yazdığınız mesajda yazanları yaptım ama hata alıyorum.verdiğiniz kodda hata alıyorum. acaba nerede hata yapıyorum.bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. :dua2: :dua2: :yazici:

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
DoCmd.RunCommand acCmdRefresh

olacak bu kodu Form1 'in açıldığında-yüklendiğinde gibi olay yordamlarına yazabilirsin

kızmadım kardeş ama yine hangi formu kastettiğini yazmamışın bak.. :kafa: