Tablo ilişkisini oluşturup sorgu oluşturamadım :(

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
Malzeme Takip ve Malzeme Alt adlı tablolarımın ilişkisini bi türlü beceremedim.

- Diyarbakır İşine ait İNŞAAT grubu malzemelerinden dograma malzemesine ait 3 ad. marka ( pimapen- adapen- ecepen ) başvurusu yapılıyor... Bende bu başvurulara ait kayıtları tutmak istiyorum.

Malzeme Takip Modülünden Diyarbakır İşine ait dograma başvurusunu sildigimde o işe ait Malzeme Alt tablosundan dograma markalarınında otomatik silinmesini istiyorum...

Ayrıca Diyarbakır -İNŞAAT- dograma- pimapen - adapen- ecepen olarak Malzeme Takip modülünde ne tür bir sorgu tipiyle markalarında görünmesini saglarım????

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
arkadaş lütfen tablo ilişkimde bi yardım edebilirmisiniz? bi türlü oluşturamadım....

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Tablo tasarımlarınızı en baştan düzenlemeniz gerekiyor.. İlişki kurma mantığınız ve yönteminiz de yanlış.. Fazla ve eksik tablolar var vs..

Bence neyi nasıl yaparımdan çok, kısa bir çalışmayla temel mantığını kavramanız, öğrenmeniz gerikiyor.. Sonrası inanın çok daha kolay.. Benim önerim Access Örnekleri ve Bilgileri forumundan iyi bir cari, stok vb. bir programın tablo ve ilişki yapılarını incelemeniz..

Saygılar..

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 türkçe
TARUZ HOCAM TEŞEKÜR EDERİM... İLİŞKİLERDE SORUNUM VARDI NİHAYET ÇÖZDÜM... FORMDAKİ KÜÇÜK BİR ÖRNEK YETERLİ OLDU...GERÇEKTEN ÇOK ŞEY ÖGRENİYORUM... ŞUNA HERKESİN İNANMASINI İSTİYORUM GERÇEKTEN BİRÇOK KURSTAN FAYDALI BİR FORUM...
EMEGİ GEÇEN HERKESE TEŞEKÜRLER....
ama yakında yine sorulrımla başınızı agrıtcam :)

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Sorununuzu özümseyerek ve kendinizin çözmenize çok sevindim.. :) Bekliyoruz sorularınızı ;)