Tablo veri konumu

Excel Vers. ve Dili
2013 Türkçe
Merhaba Arkadaşlar bir dashboard oluşturmak için bir veri seti oluşturuyorum. Uzun emekler sonucunda veri setini oluşturdum.dashbıard aşamasına geçemiyorum.

Bunun nedenine gelince

Tek sayfada birden fazla yan yana ve alt alta (aralarda boşluklar) bulunan tablolarım var. Bu tablolar için Verileri əxcəl power query yardımıyla tablo olarak internetten çekiyorum.

İşim bittiğinde daha estetik görünsün diye bazı tabloların yerini kes kopyala yapıştır mantığıyla değiştirdim.

Ancak verileri yenile yaptığımda kes kopyala yapıştır mantığıyla bir kaç tablonun yerini değiştirdiğim için çakışma hatası alıyorum. Galiba aynı konumda iki tablo verisi çakışıyor. Ve veri yenileme yarıda kalıyor. Excel çalışma sayfasını kurtarmak için belge kurtarılıyor konumuna geçiyor.

İnternetten power query yardımıyla çektiğim veriyle tablo oluştururken şu konuma yükle (mesala $A$1) diye seçtiğim hücreyi nasıl tespit eder ve veri alan bu hücreyi farklı bir hücre ile değiştirerek veri yenilerken tablo çakışmalarını önlemeyebilirim?

Tablo konumlarını tek tek kontrol etmek yeni veri seti hazırlamaktan kısa süreceği için tablo konumlarını tek tek kontrol edebilirim.

Tablonun veri alan hücresini nasıl tespit eder ve ve çakışma varsa değiştirebilirim? Bunu bulamadım. Acaba forumda bunu bilen var mıdır?

Zaten sadece 3 -5 tablonun yerini değiştirmiştim.Bunun böyle büyük bir soruna yol açacağını hesaba katamadım. Bir çözüm arıyorum

Her şeye baştan başlamak çok zamanımı alacağı için bir çıkış yolu arıyorum. Yardımcınız için şimdiden teşekkürler .

Son düzenleme:

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Örnek dosya paylaşırsanız çözüm bulunur muhtemelen.