Tabloda aynı olan verilerin toplamını formda göstermek

Excel Vers. ve Dili
XP TÜRKÇE
daha usta arkadaşlar var
basit sorularda biz cevap verelim umarım haddimizi aşmayız
formda araştırma yaparsan daha dedğişik cevaplar bulabilirsin

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
sana göre basit olabilir.ama ben bilmediğim için sordum.bu forumdada sorulan sorulara karşıdakini küçük görerek cevap veren tek sensin heralde.böle yardım etceksen eğer ne yardımını nede örneğini istemiyorum

BY BÜYÜK VE UKALA

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
ya bu konuya direk örnek vermek yerine anlatarak yardım edecek olan yokmu lütfen

Excel Vers. ve Dili
XP TÜRKÇE
yazık kardeşim ben bu formdan çok şeyler öğrendim emeği geçen herkesede sonsuz teşekkür ediyorum Formun devam etmesi içinde elimden geleni yaparım
usta arkadaşlarımızın yanında haddimiz olmadan sorulara cevap veriyoruz demekle herhalde kibirden ne kadar uzak olduğumuzu anlamışsındır ama sen bu şekilde davranarak benim kalbimi kırdın pek çok kişinin kalbinide kıracağında kesin bence üslubunu gözden geçir hayatında sana başarılar dilerim. Ayrıca arama butonu var hatırlatmak isterim seni form yöneticilerine şikayet ediyorum umarım sana gerekenleri yaparlar

senide kendim gibi gördüğüm için saygılarımı sunuyorum
karar senin

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Enterprise
sana göre basit olabilir.ama ben bilmediğim için sordum.bu forumdada sorulan sorulara karşıdakini küçük görerek cevap veren tek sensin heralde.böle yardım etceksen eğer ne yardımını nede örneğini istemiyorum

BY BÜYÜK VE UKALA
Merhabalar;
Ne kadar da yanlış anladınız arkadaşın yazdıklarını!! Arkadaşımız elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışmış ama siz hemen ters tepki göstermişsiniz ve haklı sorun basit bir sorun.. Sizi küçük görme olayı nerde anlayamadım. Şahsen ben de bu tepkinize istinaden size yardımcı olmak içimden bile gelmez..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
başta sayın serkan olmak üzere tüm üyelerden özür diliyorum.O an sinirli olduğum için söylediği kelimeleri tamamen yanlış anladım.hatamı anladım.şimdi beni affetmenizi sizlerden diliyorum.

lütfen öncelikle hatamı affedin sonrada bana sorduğum soru konusunda yardım edin.LÜTFEN

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003
ya lütfen hatalıyım biliyorum nolur yardım edin.her insan hata yapar.ama önemli olan büyüklüğünüzü göstermektir.Lütfen büyüklüğünüzü gösterin

Excel Vers. ve Dili
XP TÜRKÇE
tam olarak ne istiyorsun gönderdiğim örnek sorunu çözmedi mi?
kardeşim ben bir eğitimciyim daha yeni başladığın belli oluyor öncelikle bir sorgu yaptım fark ettin umarım form siharbazıyla sekmeli formda gösterdim
Dsum fonksiyon ilede sonuç alabilirsin formda bu konuyla ilgili çok örnek var

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=24741&highlight=dsum

özrün kabul edildi formda gerçekten çok büyük ustalar var onları izlemek ve yaptıklarını takdir etmemek elde değil sorunu sor biraz sabır ve muhakak cevap veren olur

saygılarla

Excel Vers. ve Dili
Excel XP Türkçe
Merhaba,
Yapmak istediğinizi gönderdiğiniz dosyada uygulayarak bu mesaja ekledim.
Nasıl yapıldığını anlamak için ekteki dosyayı açtıktan sonra;
Ekteki dosyadaki "Kasiyer" metin kutusunun özelliklerine girin.
Denetim Kaynağına yazdığım fonksiyonu inceledikten sonra diğerlerini de siz yapın. Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
2010
devamını bekleriz

Aslında sorguyla basit çözülebilir bir soru sorulmuş ama Tuncerg arkadaşımız form üzerine formulle çok güzel çözüm yapmış. bu da şahsen bana bazı yerlerde çok işime yarayacak.teşekkürler...
ben de buna istinaden iki soru sorabilirmiyim.
soru1:
Tablo 1 deki miktarların toplamını girmek istiyorum. yani saymak yerine toplamak.
soru2:
Tablo 1 deki aynı departmanın miktarların toplamını nasıl görebiliriz. mesela kasiyer miktarları toplamı:?

herkese kolay gelsin....

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Merhaba,

Metin Kutusunda DCount yerine DSum yazılması gerekiyor. Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Excel XP Türkçe
Merhaba,
DSum fonksiyonu ile toplamları görebilirsiniz.
Birinci Metin kutusunda genel toplamı,
İkinci Metin kutusunda form üzerine yerleştirdiğim açılan kutudan
departmanı seçerek toplam miktarını görebilirsiniz.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
cevap

Merhabalar,

Tuncerg kusura bakmazsa, diğer alanlar da düzenlenmiş örnek ilişiktedir. Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Excel XP Türkçe
Kusura bakacak bişey yok ama benim örneğimde neyi değiştirdiniz anlamadım?