tabloda çıkmıyor......

ekte ''üretim sonuçları'' formu var.Bu formda girdiğim 6 ve 16 değerleri tabloda görünmüyor.sağlam prototip'e std prototip'e avantaj prototip'e 2 klt prototip'e ıskarta prototip'e karantina prototip'e girdiğim verilerin tpl fire'ye göre yüzde kaçı olduğunu ve tpl fire'nin bu 6 değerin toplamı olduğunu otomatik hesaplatmak için formüller yazdım. İşte sonra dediğim gibi 6 - 16 tabloda görünmüyor

6 - 16 ile kastınız nedir, sorunuzu ve form/tablonuzu biraz sadeleştirerek sorarsanız. Yardımcı olunabilinir.

örneğin formun ikinci sayfasında sağlam bölümde 4 var bu 4'nin tabloda ''sağlam(prototip) yüzde'' bölümünde çıkmasını istiyorum

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın ferene,

Genellikle tablolara o tablolardan hesaplanarak bulunan veriler depolanmazlar. Çünkü gereksizler. Yüzdeleri tabloda tutmanın ne gibi yararı olacak? Eğer geçerli bir sebep varsa o zaman değişik bir çözüm yolu düşünebiliriz.

İyi çalışmalar :)

peki yüzdelerin tabloda çıkmasını istemiyorum ama tpl fire tabloda çıksın bari......

sn modalının dedikleri doğru, tabloda yüzdesini veya toplamının olmasına gerek yok. Ancak bu bilgileri forumda görmek istiyorsan bir sorgu düzenle toplam ve yüzde alanları düzenle (örnek dosyada, toplam ve sağlamın yüzdesini yaptım) formu bu sorguya dayalı oluşturursan forumda da yüzde toplamları görebilirsin.
Not:
1) alan isimlerinde "sağlam(protip)" şeklinde girersen bir fonsiyonmuş gibi görüyor hata veriyor.
2) yine alan isimlerinde "2 bbbb" şeklinde girersen hata veriyor.
Örnekte bu alan isimlerini değiştirdim.