Tablodaki Alan Adları

Excel Vers. ve Dili
tamersyilmaz
Benim sorum şu olacaktı.Tabloya girdiğimiz alan adlarını bir form yaratıp bu forda açılan kutuda bu alan adını seçerek veri girişi yapabilirmiyiz. Yani formumuzda bir tane açılan liste kutusu ve ilişkisiz bir tane metin kutusu olacak ve açılan liste kutusundan bir alan adını seçip metin kutusuna veri girdiğim zaman kayıt yapabilir miyim. İsterseniz örnek koyabilirim. Bu arada bu formda bulunan bir çok usta öğreticiye teşekkür ederim onların sayelerinde işime yarayacak çok güzel bir proğram yaptım.gönderilen örnekleri inceleyerek daha da öğreniyorum. Saygılarımla.
Tamer ŞAHİNYILMAZ
GIDA MÜHENDİSİ

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;
Bana, kurgu hatası yapıyor gibi geliyorsunuz. İlgili alana ilgili veriyi yazdırılabilir ama bu sefer diğer alanlar boş mu kalacak? Bence siz basit bir örnek ekleyiniz..

Excel Vers. ve Dili
tamersyilmaz
alan adı

Merhaba sayın beab05 örneği ekledim ilginiz için teşekkürler. Örnekte belittim ama bu arada proğramda diğer kısımları sildim kafa karıştırmasın...

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhabalar,
Kod:
Dim b As String
Dim c As String

b = [20-22 Miktarıs]
c = Me.Etiket15
DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL "insert into stok (" & c & " ) values (" & b & ")"
DoCmd.SetWarnings True
Ama ilşkileri ve tabloları düzenleyin tekrar yine sorun yaşayacaksınız..

Excel Vers. ve Dili
tamersyilmaz
Sayın beab05 sizi meşgul etmezsem ben tam anlayamadı.Bu kodu nereye nasıl yerleştirecem sizin meşgul etmezsem bana küçük bir örnek yapabilir misiniz. Örneği inceleyerek daha iyi anlayabilirim.Bu arada yardımlarınız için teşekkür ederim.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba;

Örneğe gerek yok bu kodu isterseniz bir düğmenin tıklama koduna isterseniz ilgili alanın güncelleştirme sonrasına yazabilirsiniz. Aynı işlevi ado ile de yapmıştım bazı alanlarda ekleme yapmayınca bunu denemiştim tabii sonuç farklı olmadı, çünkü sadece diğer tablolarınızla ilişkili alanlara ekleme yapabiliyordunuz. Bunu geç farkettim ;) Alan isimlerini unuttum ama sanırım ilk 2 tanesine ekleme yapılıyordu. Tablo ve ilişkileri gözden geçirin demekle bunu kastetmiştim. Yoksa yukarıdaki kodla istediğiniz olacaktır..

Excel Vers. ve Dili
tamersyilmaz
Çok teşekkür ederim sayın beab05 çok mutlu oldum denedim oldu yeni birşeyler öğrenmek bana mutluluk veriyor çok sağolun.Herşey gönlünüzce olsun. Bu arada bana yardımcı bir kaynak tavsiye edebilir misiniz.

beab05

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Forumlar en güzel kaynak bence, azim ve isteğin yanında ;)